Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzostwa Niemiec: Ula Łętocha i Dominik Bury w dziesiątce biegów ze startu wspólnego! [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-01-31

Można zaryzykować tezę, że ostatni dzień krajowych mistrzostw u naszych zachodnich sąsiadów w Steinbach-Hallenberg był najbardziej udany dla gości reprezentujących biało-czerwone barwy. Wszyscy Polacy, startujący tym razem tylko w kategorii seniorów, zajęli pozycje w czołowej piętnastce.

 

Pierwotnie miały dziś być przeprowadzone konkurencje w ramach Skiathlonu, jednak organizatorzy zdecydowali się na zmiany, dlatego też ostatecznie o miano mistrza kraju walczono w ramach biegów techniką dowolną ze startu wspólnego. Juniorki i juniorzy mieli do pokonania odpowiednio 10 i 20 kilometrów, seniorki ścigały się na 15 kilometrach, a seniorzy jeszcze na dwa razy dłuższej trasie.

 

Tym razem biało-czerwoni pojawili się tylko w zmaganiach zaliczanych do seniorskich wyników krajowego czempionatu i trzeba przyznać, że spisali się wyjątkowo dobrze. Wśród panów na 5. miejscu, podobnie jak w piątek, sklasyfikowany został Dominik Bury, który pojawił się na mecie po niespełna godzinie i 17 minutach, a do zwycięzcy, o 6 lat starszego Lucasa Boegla, stracił 32.8 sekundy. W czołowej dziesiątce nie zdołał zmieścić się z kolei starszy brat naszego niedawnego pucharowego (Puchar Świata) debiutanta, Kamil, i otworzył drugą część stawki, plasując się na 11. miejscu. Umożliwił mu to czas 01:18:17.3. Do triumfatora zabrakły niespełna dwie minuty (1 min 52.3 s). Pozostali biało-czerwoni również nie próżnowali i zameldowali się na mecie na 12. i 14. pozycji. Ta pierwsza przypadła Mateuszowi Chowaniakowi z Kościeliska  (strata do lidera 1 min 53.5 s), a ta druga jego rówieśnikowi, Bartłomiejowi Ruckiemu, który na metę przybiegł ponad dwie minuty po triumfatorze z czasem 01:19:06.9. Na starcie pojawiło się 34 biegaczy, a do mety dobiegło 28.

 

PEŁNE WYNIKI MĘŻCZYZN NA TRASIE 30 KILOMETRÓW

 

 

Wśród Pań kolejne wysokie miejsce zapisała na swoim koncie Urszula Łętocha. Reprezentantka polskiej kadry młodzieżowej pokonała 15-kilometrową trasę w ponad 46 minut (dokładnie: 46:45.6) i do zwycięskiej po raz kolejny Vicorii Carl straciła 2 minuty i 1,4 sekundy. Uzyskany czas dał jej wysoką, 8. lokatę w stawce 18 zawodniczek, które zdecydowały się wystartować w mistrzowskich rozgrywkach. 

 

PEŁNE WYNIKI PAŃ NA 15 KILOMETRÓW

 

W odrębnych kategoriach rywalizowali także juniorzy, i to na odpowiednio krótszych trasach. Wśród nich nie było jednak Polaków. Na 10 kilometrów wśród kobiet najlepsza okazała się urodzona w 1998 roku Hannah Ellgass, a wśród mężczyzn zmagających się na trasie dwa razy dłuższej pierwszy przybiegł jej rówieśnik Philipp Unger.

 

PEŁNE WYNIKI JUNIOREK

PEŁNE WYNIKI JUNIORÓW

 

Wszystkim naszym reprezentantom na niemieckich arenach serdecznie gratulujemy! 

 

KaEn

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl