Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Urszula Łętocha i Konrad Motor odpadli w ćwierćfinałach sprintów Mistrzostw Świata U-23 w Rumunii, juniorzy odpadli w kwalifikacjach[WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-02-22

Pierwsza konkurencja biegowa Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym to sprinty stylem dowolnym na dystansie 1300 metrów. Do ćwierćfinałów awansowali Urszula Łetocha i Konrad Motor. Niestety oboje odpadli w biegach ćwierćfinałowych. W biegach juniorów Dominik Bury, Patryk Borkowski i Wojciech Fojcik odpadli w kwalifikacjach.

 

Finał w kategorii U-23 był pojedynkiem dwóch nacji, w biegu wystartowało trzech Francuzów i dwóch Szwedów plus reprezentant Szwajcarii. Mistrzem Świata w tej aktegorii został zwycięzca kwalifikacji Francuz Lucas Chanavat. Srebro dla Szweda Karla Johana Dyvika, brąz dla kolejnego reprezentanta trójkolorowych Jeana Tiberghiena.

Konrad Motor został sklasyfikowany na 26 miejscu, identycznie jak w ubiegłym roku na kazachskich Mistrzostwach Świata.

W 30 zawodników, którzy awansowali z kwalifikacji mieliśmy dwóch zawodników gospodarzy. Patrząc na wyniki w Pucharze Świata zawodników takich jak Pepene, czy Petricia widać, że Rumuni powoli budują swoją kadrę.

WYNIKI SPRINT MEN U-23

 

W kwalifikacjach sprintu juniorów reprezentowała nas trójka zawodników: Dominik Bury, Patryk Borkowski i Wojciech Fojcik. Najlepiej pobiegł zawodnik UKS Rawa Siedlce Patryk Borkowski, który zajął 46 miejsce tracąc do zwycięzcy Johanesa Klaebo z Norwegii 19,6 sekundy. Tuż za nim na 47 miejscu dobiegł Dominik Bury. 70 miejsce to Wojciech Fojcik ze startą prawie pół minutową.

Mistrzem Świata w tej kategorii został Johannes Hoesflot Klaebo (zwycięzca kwalifikacji). Medal srebrny dla koreańczyka może być sensacją, jednak jeżeli powiemy, że zawodnik nazywa się Magnus Kim, mieszka i trenuje w Norwegii, oraz jest trzykrotnym medalistą Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Lillehammer 2016 wszystko stanie sie jasne. Brąz dla Włocha Giacomo Gabrielli.

WYNIKI SPRINT JUNIOR MEN

 

 WYNIKI U-23 WOMEN               WYNIKI JUNIOR WOMEN

Konrad Motor zajął 16-ste miejsce w kwalifikacjach sprintu mężczyzn. W biegu zwyciężył Francuz Lucas Chanavat, przed swoim rodakiem Richardem Jouve i Szwedem Karlem-Johanem Dyvikiem. Niestety awans do ćwierćfinałów nie duał się reszcie naszych reprezentantów, Kamil Bury zajął 40 miejsce, Bartłomiej Rucki był 53, a Mateusz Chowaniak 62. W kwalifikacjach brało udział 71 zawodników. Konrad niestety nie awansował do dalszych biegów.

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

Urszula Łętocha (LKS Wiśniowa Osieczany)  nasza jedynaczka w kategorii U-23 zajęła 29 miejsce w kwalifikacjach. w ćwierćfinale numer cztery, Ula przybiegła na piątym miejscu z identycznym czasem jak Norweżka Silje Theodorsen, neistety nasza zawodniczka na tym etapie pożegnałą się z dalszą rywalizacją.

WYNIKI KWALIFIKACJI

.

 kace

 

Komentarze - 5

Kibic

Opublikowano: 2016-02-22 11:25:34

Chciałem zwrócic uwage na "drobny szczegół". Zawodnicy kadry narodowej nie posiadaja nart na tzw " wode". Konrad, Ula głowa do gory ;) przyjda jeszcze mrozy!!!

Ojejku

Opublikowano: 2016-02-22 11:39:05

Rozumiem, że teraz o słabości naszych biegów zadecydowały narty (a właściwie ich brak). A może chodzi tu o przysłowie "złej baletnicy...... i tak dalej"

Robi

Opublikowano: 2016-02-22 14:12:53

Malo sledzisz biegi bo juz od dawna wiadomo ze nie maja nart na wode moze by sie PZN zainteresowal dlaczego tak jest

Ojejku

Opublikowano: 2016-02-22 22:03:12

Jak mówiłem,że poziom naszego narciarstwa biegowego jest żałosny, i każde następne zawody to zweryfikują- to pisano, że się nie znam i zobadzę na następnych zawodach. I zobaczyłem, że żałość dupę ściska.

Do Ojejku

Opublikowano: 2016-02-23 08:19:52

Ojejku zajmij się swoimi sprawami i swoją osobą a zobaczysz jak w życiu może być jeszcze cudownie

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl