Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ebba Andersson i Iwan Jakimuszyn Mistrzami Świata Juniorów w biegu stylem dowolnym, Dominik Bury 18 [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-02-25

Po dniu przerwy wracamy do rywalizacji w Mistrzostwach Świata biegaczy narciarskich w rumuńskim Rasnovie. Dzisiaj rozgrywane są biegi stylem dowolnym na dystansach 10 km (panie) i 15km (panowie) stylem dowolnym. Po wczorajszym uzupełnianiu śniegu trasy nadają się do biegania (prawie).

 

Juniorzy ('96'97) rywalizowali dzisiaj na dystansie 15 kilometrów stylem dowolnym. Złoto wywalczył prowadzący od półmetka Rosjanin Iwan Jakimuszyn, który pokonał o 12,2 sekundy srebrnego medalistę z Norwegii Mattisa Stenshagena i 0 29,2 sekundy swojego rodaka Denisa Spicowa.

Dominik Bury nasz najlepszy obecnie junior zajął 17 miejsce ze stratą 1:30,2 minuty.

Pierwsza szóstka dzisiajszego biegu to rosyjsko-norweski pojedynek, zawodnicy tych dwóch nacji rozdzielili pomiędzy sobą miejsca w czołówce biegu. Czwarte i piąte miejsce to Norweg Vebjoem Hegdal i norweski Koreańczyk Magnus Kim, szóstą lokatę wywalczył Iwan Kiriłow. Siódma lokata należy zresztą także do kolejnego zawodnika Norwegii Johannesa Klaebo, ósmy jest  Aleksander Bołszunow.

Z trójki medalistów tylko dla Stenshagena jest to pierwszy medali w imprezie tej rangi, zarówno Jakimuszyn jak Spicow zdobywali już medale w ubiegłym roku w Ałma Acie. Niespodzianką jest oczywiście kolejna lokata w czołówce Magnusa Kima, zawodnik jak na razie przebojem wdarł się co czołówki biegaczy w tek kategorii wiekowej, jestesmy ciekawi jak potoczy się jedo dalsza kariera.

W biegu oprócz Burego startowali jeszcze Wojciech Fojcik i Patryk Borkowski. Fojcik zajął 72 miejsce z parwie pięcioma minutami straty, Borkowski jest 77.

Wróćmy jeszcze do Dominika Burego. Zawodnik klubu MKS Istebna trenowany przez Tadeusza Krężeloka dzisiaj zajął 18 miejsce. W ubiegłym roku był 14 w biegu łączonym (10+10) i 15 w biegu na 10 km łyżwą. Postepu może nie widać w zajmowanych lokatach, jednak postęp jest. Straty do zwycięzców są zdecydowanie mniejsze (proporcjonalnie) i zdecydowanie lepsze są FIS punkty Dominika, w ubiegłym roku ponad 90, dzisiaj to już 71,99. Brawo Dominik!

WYNIKI JUNIOR MEN

 

Pierwszą rozegraną konkurencją był bieg juniorek ('97'97) na dystansie 10 kilometrów. Swój pierwszy złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów zdobyła Szwedka Ebba Andersson (foto poniżej), który przebiegła dystans w czasie 23:29,8 minuty. Młoda Szwedka zdobyłą tym samym swój drugi medal w tej kategorii wiekowej, w ubiegłym roku na MŚJ w Kazachstanie wywlaczyła brąz w biegu łączonym. Dwadzieścia dziewięć sekund straty zanotowała Niemka Katharina Hennig srebrna medalistka biegu, brąz dla Tiril Udnes Weng z Norwegii. Tiril której strata wyniosła 32,2 sekundy, pozazdrościła swojej siostrze bliźniaczce Lottcie, która ma już na koncie dwa srebrne medal Mistrzostw Świata w Rasnov. Kolejne trzy lokaty zajęły:

4. Anna Comarella - Włochy - strata 52,9 sekundy

5. Katherine Sauerbrey - Niemcy - 54 s

6. Marte Maehlum Johansen - 55,1 s

W biegu, który ukończyło 70 juniorek nie mieliśmy niestety naszych reprezentantek, zresztą po raz drugi z rzędu po ubiegłorocznych MŚJ w Kazachstanie.

WYNIKI JUNIOR WOMEN

 

 biegi narciarskie szwecja

Na zdjęciu Ebba Andersson, foto.sverigeradio.se

 

kace

 

Komentarze - 9

eny

Opublikowano: 2016-02-25 15:35:39

jeżeli 5 miejsce to norweg to fajnie macie :)

eny

Opublikowano: 2016-02-25 16:08:13

szkoda że mamy tylko jednego takiego zawodnika który wchodzi w 20 :(

robert

Opublikowano: 2016-02-25 23:23:00

Brawo Dominik, liczyłem po cichu, że wywalczysz na tych mistrzostwach medal w dzisiejszym biegu, ale cóż stało się inaczej. Głowa do góry. Myślałem, że będziesz drugim juniorem w historii narciarstwa klasycznego, który zdobędzie medal. Jedyny medalista (brąz) Mistrzostw Świata Juniorów jest Ryszard Łabaj, medal brązowy zdobył w Finlandii - Vuokatti w 1992 roku(pierwszy był Thomas Alsgaard, norweg próżniejszy mistrz olimpijski i świata a drugi Mathias Fredriksson również późniejszy medalista olimpijski i świata i zwycięzca Pucharu Świata). W następnym roku w Nowym Meście osiągnął również dobre wyniki, 10 km klasyk - 7 miejsce, 15 km łyżwa - 7 miejsce. Takich wyników możemy teraz, tylko pozazdrościć. Rysiek również pochodzi z tej samej miejscowości co Dominik - ISTEBNA.

Ojejku

Opublikowano: 2016-02-26 12:14:27

No to już jest przesada, żeby z takich wyników być zadowolony i jeszcze gratulacje są składane zawodnikowi.Nie potraficie spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć zawodnikom i kibicom, że jest bardzo słabo i nie ma żadnych postępów w stosunku do poprzednich lat.

Polok

Opublikowano: 2016-02-26 12:56:06

Wejście do 20 na MŚJ to słaby wynik...? Załóż narty i pokaż co potrafisz potem ocenimy Twoje postępy/wyniki... Ślepy zauważy że nikt z naszych zawodników na MŚJ od 4 lat nie zrobił takich FIS'ów jak Dominik 71.99! Ale oczywiście liczy się miejsce... Ehh.. Ta Polska ślepota siedząca na dupie przed komputerem.. P.S A może jesteś z środowiska zawodników i ktoś już Cię ocenił stwierdzając jednocześnie że jesteś największą porażką w historii ? I teraz pokazujesz swoje ego.. Pozdrawiam szmatławców Twojego pokroju ;)

Ojejku

Opublikowano: 2016-02-27 16:25:50

Poloku obrażaniem i wulgaryzmami nie zmienisz rzeczywistości. Jedyny argument środowiska twojego pokroju to ... ubiesz narty i pokaż do potrafisz. A nie przyszło Ci mądralo do głowy, że ja jestem w wieku nie nadającym się do wyczynu, kiedyś biegałem i to całkiem nieźle, napewno lepiej od Ciebie. Podniecanie się FISami oraz miejscem pod koniec pierwszej dwudziestki to takie typowe dla zakompleksionych Polaków. Nadal twierdzę, że poziom biegów narciarskich jest bardzo żałosny.

Polok

Opublikowano: 2016-02-28 09:03:54

Po pierwsze gdzie tu widzisz wulgaryzmy? Po drugie w nosie mam to w jakim jesteś wieku. Jak masz zamiar kogoś poniżac to trzeba zrównać Cię z błotem.. Po trzecie nie twierdzę że byłem jakimś super zawodnikiem bo bylem przeciętny. Po czwarte ciekawe jakie miałeś te wyniki może się pochwalisz? I po piąte zajmij się może teraz swoimi sprawami bo skoro jesteś już taki stary to może pora zacząć myśleć juz o sprawach duchownych. To ze Ciebie nikt nie zauważył kiedy biegleś nie znaczy ze teraz musisz ponizac innych. Pozdrawiam Cię Biegaczu bez swietlanej przeszłości.

Ojejku

Opublikowano: 2016-02-29 16:18:02

Poloku-chłopczyku nie skupiaj się na mnie, tylko merytorycznie odnieś się do poziomu (czytaj braku poziomu)polskich biegów narciarskich.

Polok

Opublikowano: 2016-03-01 08:20:15

Panie/Pani Nie wiadomo co/kto. Nie skupiam się na Ciebie ale skoro zaczynasz dyskusję o wynikach to dokończ temat. No chyba że boisz się ujawnić swoją tożsamość.. Druga kwestia brak poziomu a co to dokładnie jest brak poziomu ? Mógłbyś wytłumaczyć mi tą kwestię ? Lub co dokładnie mamy rozumieć pod hasłem brak poziomu ? Olśnij nas wszystkich swoją wiedzą.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl