Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Victora Carl i Simen Hegstad Krueger Mistrzami Świata w biegu stylem dowolnym, Ula Łętocha 29 [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-02-25

Ostatnia indywidualna konkurencja Mistrzostw Świata biegaczy narciarskich to biegi stylem dowolnym kategorii U-23 ('95'94'93) na dystansach 10 i 15 kilometrów. W biegu kobiet tryumfowała Niemka Victoria Carl. Mistrzem Świata mężczyzn został Norweg Simen Hegstad Krueger. Ula Łętocha zajęła 29 miejsce.

 

To chyba najbardziej letnie z zimowych Mistrzostw Świata. Temperatura dochodząca czasami do 15 stopni, pasek śniegu na którym rozgrywane są zawody, rozgrzewka na nartorolkach, w tak niecodziennych warunkach rozgrywano imprezę sezonu dla juniorów i młodzieżowców (U-23). Jednak biega się w takich warunkach jakie są i narzekać nie można.

Powodów do narzekań nie ma z pewnością Niemka Victoria Carl, która zdecydowanie wygrała dzisiejszy bieg indywidualny pań stylem dowolnym na dystansie 10 kilometrów. Niemka należy zresztą do grupy multimedalistek Mistrzostw Świata Juniorów, jak dotychczas zdobyła 7 medali, 3 w Libercu w 2013 roku i 4 w ubiegłorocznych mistrzostwach w Kazachstanie. Dzisiejsze złoto jest jej pierwszym medalem w Rasnov. Dorobek przyznajcie imponujący. Jeszcze słowo o Niemkach, ostatnia z czterech w dziejszych biegu reprezentantek naszych zachodnich sąsiadów zajęła miejsce... dziewiąte. Cóż można pozazdrościć Niemcom nowego pokolenia w biegach narciarskich. Srebrna medalistka zawodów Słowenka Lea Einfalt straciła do niej 18,9 sekundy. Słowenka ostatnie medale MŚJ zdobywała w tureckim Erzurum w 2012 roku, czyli powrót po latach...Medal brązowy wywalczyła Rosjanka Anastasia Sedowa ze stratą 27,1 sekundy, która także biega na medalowych pozycjach od lat, jednak jak dotychczas tego najważniejszego złotego nie zdobyła. Jej dorobek to 4 srebrne i 2 brązowe medale, zdobywane kolejno na MŚJ w Libercu, Val di Fiemme i Ałmatach.

 

Jednyna nasza zawodniczka w Mistrzostwach Świata w Rasnov, Urszula Łętocha z LKS Wiśniowa Osieczany zajęła 29 miejsce tracąc 2:03,6 sekundy. Dzisiejsza lokata podopiecznej Anny Bubuli, to jak dotychczas najlepszy wynik w imprezie rangi mistrzowskiej w biegu indywidualnym.

Bieg ukończyły 52 zawodniczki.

WYNIKI U-23 WOMEN

 

Bieg panów to swoista porażka skandynawów. Złoto oczywiście zdobył Norweg Simen Hegstad Krueger, jednak drugi zawodnik z półwyspu skandynawskiego, krajan Kruegera, Erik Augdal zajął dopiero 10 miejsce. Pozostałe miejsca na podium to Francuzi Clement Parisse i Alexandre Pouye. Francuzi zdobyli już na tych mistrzostwach garśc medali, także w ich przypadku mozemy mówić o nowej francuskiej fali biegaczy. W pierwszej dzisiątce mamy jeszcze Włocha Pellegrina (4 m.) , Rosjan: Czerwotkina (5m.), Tarasova (6m.) i Rostowcewa (8m.) oraz dwóch Szwajcarów Kindschi (7m.) i Rueescha (9m.). Skandynawom musiało być za ciepło.

 

W biegu startowała trójka naszych zawodników: Kamil Bury, Bartłomiej Rucki i Mateusz Chowaniak. Najlepiej pobiegł starszy brat Dominika Burego, Kamil, który ukończył łyżwową piętnastkę na 45 miejscu tracąc do zwycięzcy biegu 2:45,5 minuty. Rucki i Chowaniak to miejsca 59 i 60. Bieg ukończyło 73 zawodników.

WYNIKI U-23 MEN

 

kace

 

Komentarze - 1

ojej

Opublikowano: 2016-02-26 19:26:47

Szkoda ze yego pottalu nie da sie czytac naalym smadtfonoe. Masakra Pisanie to koszmar. Macie ze dlugie wiersze. A noe kazdy widzi mrpwcze literki Woelka szkoda Tego nie musicie publikpwac To informacja dla Was.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl