Mistrzami Świata sztafety juniorskie Szwedek i Norwegów [WYNIKI]

2016-02-26

Ostatnia konkurencja w biegach narciarskich Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 (młodzieżowców) w rumuńskim Rasnov to biegi sztafetowe juniorek i juniorów. Tytuły mistrzowskie dla Szwedek i Norwegów. Nasi tradycyjnie nie startowali.

To, że polskie sztafety tradycyjnie już od paru lat nie startują w Mistrzostwach Świata Juniorów jest niestety faktem, w końcu walka z zespołami Ukrainy, Białorusi, Rumunii czy Bułgarii może powodować traumę u działaczy PZN. Zawodnicy pobiegliby chętnie...Nieobecność naszych zespołów bezlitośnie wykorzystały inne nacje walcząc o medale Mistrzostw Świata.

W biegu pań 4 x 2,5 kilometra stylem dowolnym, z pierwszych dwóch zmian stylem klasycznym zrezygnowano z powodu trudnych warunków śniegowych, zwyciężyły zawodniczki Szwecji biegnące w składzie: Emma Ribom, Elina Roennlund, Ebba Andersson i Jenny Solin. Tylko sześciu dziesiątych sekundy zabrakło to trymfu zawodniczkom Norwegii, które musiały zadowolić się srebrnymi medalami. Medal brązowy dla Rosjanek, które straciły 10, 2 sekundy. Kolejne miejsca to zawodniczki:

4. Niemiec

5. Szwajcarii

6. Francji

Konkurencję ukończyło 15 zespołów narodowych, Kanadyjki i Ukrainki nie dotarły do mety.

WYNIKI SZTAFETY WOMEN

Mistrzami Świata juniorów zostali Norwegowie w składzie Mattis Stenshagen, Vebjoern Hegdal, Jan Thomas Jenssen i Johannes Hoesflot Klaebo. Przewaga zawodników z kraju fiordów nad drugą reprezentacją na mecie wyniosła aż 47,7 sekundy. Panowie w odróżnieniu od swoich koleżanek biegali dystans 4 x 5 kilometrów. Srebro dla zawodników Rosji, brąz dla Francuzów. Czwarte, piąte i szóste miejsce zajęli Finowie, Szwedzi i Włosi. Warto zauważyć ósmą lokatę Czechów! Bieg ukończyło 19 sztafet.