Dominik Bury dziś drugi w Alpen Cup w Arber

2016-03-06

Po sobotniej wygranej, w niedzielę Dominik Bury zajął drugie miejsce w zawodach Alpen Cup. Drugiego dnia w niemieckim Arber rywalizowano w biegach ze startu wspólnego stylem dowolnym. Wśród kobiet Martyna Galewicz była 15.

Jako pierwsi na trasę zawodów wyruszyli seniorzy, którzy mięli do pokonania najdłuższy dystans - 30 kilometrów. W tej grupie najlepszy okazał się zwyciezca sobotniego biegu na 50km klasykiem w ramach 40. Biegu Piastów Tony Livers ze Szwajcarii. Drugie miejsce ze stratą 1,5 sekundy zajął Adrien Backscheider z Francji, a trzecie miejsce zajęli: kolejny Szwajcar Jason Rueesch oraz kolejny Francuz Clement Parisse, tracąc do zwycięzcy 13,1 sek.

Najlepiej z Polaków spisał się Jan Antolec zajmując 31. miejsce, jednak strata 4:46,8 pozostawia wiele do życzenia. Kolejny z naszych Mateusz Chowaniak był 40. (+6:59.4), Bartłomiej Rucki uplasował się na 49. miejscu (+9:53.0), a Paweł Klisz ponownie nie ukończył biegu.

WYNIKI SENIOR

Następnie na trasę liczącą 20 kilometrów wyruszyli juniorzy. W tej grupie mamy zdecydowanie największy powód do zadowolenia, bo, wczorajszy triumfator, Dominik Bury dziś zajął drugie miejsce ulegając tylko Julesowi Lapierre o 0,6 sek.

Trzecie miejsce, ze stratą 16,9 sek zajął Szwajcar Beda Klee, jako czwarty linię mety minął Czech Michal Novak +26,1 sek, a piąte i szóste miejsce zajęli odpowiednio Włoch Mikael Abram i Szwajcar Dajan Danuser tracąc do zwycięzcy 26,6 sek, a o kolejności decydowała analiza foto-finiszu.

WYNIKI JUNIOR

Następnie do rywalizacji na 15 kilometrów przystąpiły seniorki, a tuż po nich juniorki. W zmaganiach seniorek triumfowała, z czasem 42:45.3 Niemka Monique Siegel, druga, ze stratą 25,9 sek była Włoszka Debora Agreiter. Trzecie miejsce zajęła Lea Einfalt ze Słowenii tracąc do zwyciężczyni 27,8 sek.

Martyna Galewicz sklasyfikowana została na 15. miejscu ze stratą 2:02.3, a na 23. miejscu uplasowała się Urszula Łętocha +3:20.0.

WYNIKI SENIORKA

Natomiast wśród juniorek zwyciężyła Antonia Fraebel z Niemiec z czasem 44:15.0, który dałby jej 10. miejsce z seniorkami.

Na 13. (ostatnim) miejscu wśród juniorek zawody ukończyła Klaudia Kołodziej - startująca kategorię wyżej w stosunku do dnia wczorajszego.