Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

W Bruksvallarnie wygrywają Andersson i Hellner, Galewicz 28. Staręga 24. Bury 59.

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-11-18

Na inaugurujących sezon w Szwecji zawodach w Bruksvallarnie zjawiła się niemal w komplecie czołówka zawodników z tego kraju oraz liczni obcokrajowcy w tym reprezentanci Polski. W mocno obsadzonych zawodach, wśród kobiet doszło do sporej niespodzianki, jeśli nie sensacji. Czołowe Szwedzkie zawodniczki: Annę Haag, Stinę Nillsson czy Hannę Falk pogodziła juniorka Ebba Andersson. Wśród mężczyzn, chyba zgodnie z oczekiwaniami, wygrał Marcus Hellner.

 

Wśród kobiet 28. była Martyna Galewicz, a Urszula Łętocha zajęła 49. miejsce. W rywalizacji mężczyzn 24. był Maciej Staręga, 59. Dominik Bury, 92. Paweł Klisz, a 100. Jan Antolec.

 

 

W piątek panie w Bruksvallarnie rywalizowały na dystansie 5km techniką dowolną. Wygrała Ebba Andersson (rocznik 1997, a więc jeszcze juniorka) 0,9 sekund przed Hanną Falk. Trzecia była Stina Nilsson, która do zwyciężczyni straciła 13,1s. Czwarte miejsce zajęła Anna Haag, piąta była Anna Dyvik, a szósta Jonna Sundling.

 

Na starcie stanęły dwie Polki, Martyna Galewicz uplasowała się na miejscu 28. tracąc do zwyciężczyni 1:13,4, a Urszula Łętocha była 49. (+1:56,2).

 

Ebba Andersson to Mistrzyni Świata Juniorów z poprzedniego sezonu z Rasnova na dystansie 10km łyżwą oraz medalistka "dorosłych" Mistrzostw Szwecji w biegu łączonym (brąz) oraz na 10km klasykiem (srebro). Jak podaje portal langd.se zawodniczka w marcu, a następnie w czerwcu przeszła operację kolana . – Musiałam inaczej przygotowywać się do sezonu. Było trochę wątpliwości co do rezultatów alternatywnego treningu. – powiedziała 20-latka w rozmowie z Johanem Tryggiem. – W czasie rehabilitacji było różnie, czasem ciężko, a rezultat pozostawał niewiadomą. Dlatego dziś jestem bardzo szczęśliwa. Starałam się robić wszystko co mogłam, by w tym sezonie być silniejszą niż w ubiegłym roku.

 

WYNIKI LADIES

 

Bieg Panów na dwukrotnie dłuższym dystansie zwyciężył wspomniany wcześniej reprezentant gospodarzy Marcus Hellner. Drugie miejsce ze stratą 48,7sek wywalczył 21-letni Szwed Axel Ekstroem. Najniższe miejsce na podium zajął reprezentant naszych południowych sąsiadów Lukas Bauer. W pierwszej dziesiątce poza reprezentantami gospodarzy na szóstym miejscu znalazł się Japończyk Keishin Yosida.

 

W całej stawce zdominowanej przez Szwedów najlepiej z naszych reprezentantów spisał się 24-ty Maciej Staręga tracąc 1min 48,5sek. O poziomie zawodników kraju trzech koron świadczy fakt, że Maciek był szóstym obcokrajowcem w rywalizacji. 59 czas wywalczył Dominik Bury a jego strata to 2min 41,1sek. 92 lokatę zajął Paweł Klisz +3:15,7, natomiast 100 miejsce dla Jana Antolca +3:22,2

 

WYNIKI MEN

 

foto: Johan Trygg/Längd.se

 

huk

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl