Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Lillehammer: Heidi Weng i Calle Halfvarsson wygrywają sprint, Justyna Kowalczyk odpada w ćwierćfinale [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-12-02

Heidi Weng i Calle Halfvarsson wgrali sprint techniką klasyczną rozgrywany w ramach Pucharu Świata w Lillehammer. Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale zajmując trzecie miejsce. Ostatecznie Polka została sklasyfikowana na 16. miejscu. Pozostali nasi reprezentanci nie przebrnęli eliminacji.

 

W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Szwed Calle Halfvarsson, który w finałowym biegu pokonał Emila Iversena i Teodora Petersona. Czwarte miejsce zajął Iivo Niskanen, piąty linię mety przekroczył Emil Joensson, a szósty był Paal Golberg.

 

W klasyfikacji trzydniowego Lillehammer Tour prowadzi Calle Halfvarsson, drugi jest Paal Golberg z 11,1s straty, a trzeci Teodor Peterson (+11,8s)

 

WYNIKI MĘŻCZYZN          LILLEHAMMER TOUR (1)

 

Sprint kobiet zakończył się zwycięstwem Heidi Weng, która w finale na finiszu wyprzedziła Maiken Caspersen Fallę. Trzecie miejsce dla Szwedki Hanny Falk, na czwartej pozycji ukończyła zawody Ingvild Flugstad Oestberg, a piąta była Anna Svendsen. Stawkę finałowego biegu zamknęła Yulia Belorukova, która po znakomitym biegu półfinałowym wyraźnie opadła z sił.

 

Justyna Kowalczyk, jedyna Polka w finałach, udział w zawodach zakończyła na ćwierćfinale. Polka uległa Heidi Weng i Marit Bjoergen i niestety odpadła z dalszej rywalizacji. Ostatecznie Kowalczyk została sklasyfikowana na 16. miejscu.

 

W Lillehammer Tour na prowadzeniu Heidi Weng, która o 3 sekundy wyprzedza Maiken Caspersen Fallę. Trzecia jest Ingvilg Flugsad Oestberg (+8,3s).

 

WYNIKI KOBIET          LILLEHAMMER TOUR (1)

 

Pozostali nasi reprezentanci zmagania zakończyli na kwalifikacjach. Wśród kobiet Urszula Łętocha była 73., a Martyna Galewicz 77. W rywalizacji mężczyzn Maciej Staręga uplasował się na 54. miejscu, 82. był Dominik Bury, 84. Jan Antolec, 94. Paweł Klisz.

 

////////////////////

 

Pierwszy półfinał mężczyzn dla Szwedów. Wygrywa Calle Halfvarsson przed Teodorem Petersonem. Drugi półfinał to z kolei podwójne zwycięstwo Norwegów Paala Golberga i Emila Iversena. Z czasami awansują Iivo Niskanen i Emil Joensson.

 

Do finału awansują Hanna Falk i Ingvild Oestberg z pierwszego półfinału, Heidi Weng i Yulia Belorukova z drugiego biegu. Z czasami wchodzą Maiken Caspersen Falla i Anna Svendsen, biegnące w pierwszym półfinale. Odpada Marit Bjoergen, czwarta w drugim biegu i Krista Parmakoski, która na 5. miejscu ukończyła pierwszy ćwierćfinał.

 

Niestety po bardzo dobrym biegu Justyna Kowalczyk dała się na finiszu wyprzedzić Heidi Weng i Marit Bjoergen. Ostatecznie Polka w swoim ćwierćfinale finiszowała trzecia, niestety szybszy okazał się pierwszy bieg z którego z czasami awansowały Kari Vikhagen Gjeitnes i Ragnhild Haga.

 

Poza półfinałami również Stina Nilsson, która na finiszu zderzyła się z Maiken Caspersen Fallą i złamała kijek. Szwedka podobnie jak Kowalczyk bieg zakończyła na trzecim miejscu.

 

W biegu ćwierćfinałowym Justyna Kowalczyk zmierzy się z Norweżkami Heidi Weng (3. czas w ćwierćfinale) i Mari Bjoergen (7.) oraz Szwedką Jennie Oeberg (27.) Rosjanką Natalią Nepryaevą (28.) oraz Włoszką Gaią Vuerich (29.). Polkę zobaczmy w piątym, ostatnim biegu.

 

Początek rywalizacji w ćwierćfinałach o godzinie 12:00

 

LISTA STARTOWA ĆWIERĆFINAŁU KOBIET         LISTA STARTOWA ĆWIERĆFINAŁU MĘŻCZYZN

 

Najlepszy rezultat wśród mężczyzn w eliminacjach zanotował Szwed Calle Halfvarsson, wyprzedzając Norwegów Johannesa Klaebo i Paala Golberga. Nie najlepiej spisali się natomiast nasi reprezentanci. Najwyżej, bo na 54 miejscu uplasował się Maciej Staręga tracąc do zwycięzcy kwalifikacji 17,18s. W stawce 98 zawodników 82. był Dominik Bury, dwie pozycje niżej uplasował się Jan Antolec, a Paweł Klisz był 94.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI MĘŻCZYZN

 

W kwalifikacjach kobiet najlepsza okazała się Amerykanka Sadie Bjoernsen, która wyprzedziła Norweżki Maiken Caspersen Fallę i Heidi Weng. Bez problemu awansowały faworytki Krista Parmakoski była 4., Stina Nilsson 5., Marit Bjoergen 7., Ingvild Oestberg 8. Justyna Kowalczyk awansowała z 19. czasem (strata 5,22).

 

Słabo natomiast spisały się pozostałe dwie nasze reprezentantki, 73. miejsce zajęła Urszula Łętocha, a Martyna Galewicz była 77., niestety ostatnia.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI KOBIET

 

huk

 

Komentarze - 3

ms.

Opublikowano: 2016-12-02 15:48:34

Szkoda że to były sprinty klasykiem, gdyby były stylem dowolnym to Staręga pewnie by trochę punktów zdobył ale ogólnie wyniki bardzo słabe, jedynie Kowalczyk wypadła w miarę przyzwoicie, szkoda że żeńska kadra tak się posypała.

Luk

Opublikowano: 2016-12-02 16:41:10

To jakaś porażka. Rozumiem że Staręga specjalizuje się w sprincie dowolnym. A w czym specjalizują się pozostali??

Zakopiańczyk

Opublikowano: 2016-12-03 01:23:17

Antolec z Kliszem już tyle lat w kadrze i jakiś pkt zdobyli?Sezon sie dopiero zaczął ale....zamykali i zamykają wciąż listy.Nie szukajmy winnych lecz sie zastanówmy czy wgl warto biegać.Zeby w całej,,karierze"zdobyć kilka bo nie kilkanaście pkt?!!!Trzymamy kciuki!!!!!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl