Puchar Świata w Lillehammer, bieg stylem dowolnym wygrywa Calle Halfvarsson [WYNIKI]

2016-12-03

Drugi dzień trzydniówki Pucharu Świata w norweskim Lillehammer to biegi stylem dowolnym na 5km kobiet i 10 km mężczyzn. Bieg panów wygrał wczorajszy zwycięzca sprintów Szwed Calle Halfvarsson.

Druga lokata dla Szweda Marcusa Hellnera (strata 0.8 sekundy) trzecia miejsce dla Rosjanina Sergieja Ustjugowa (+6,7sekundy).

Jeszcze w ubiegłym sezonie podium Pucharu Świata w biegach narciarskich bez reprezentanta Norwegii wydawało się czymś niewyobrażalnym. Dzisiaj w Lillehammer własnie taka sytuacja miała miejsce, żaden z zawodników gospodarzy nie zajął miejsca w czołowej trójce. Pierwszy z Norwegów był Finn Haagen Krogh, który zajął czwarte miejsce. Piąte i szóste miejsce to także zawodnicy norwescy Simen Krueger, kolejny po Klaebo przedstawiciel młodej fali norweskiej, szósta lokata dla Martina Sundby%27ego. Dalej także ciekawie, w pierwszej dzisiątce mamy jeszcze Dario Colognę, Matti Heikkinena, Francuza Maurice Magnicicata i Kanadyjczyka Alexa Harveya.

Tuż za pierwszą dzisiątką uplasował się Brytyjczyk Andrew Musgrave, Johannes Klaebo norweskie odkrycie tego sezonu dzisiaj na miescu 13-ym. W pierwszej trzydziestce zawodników, która punktuje w klasyfikacji Pucharu Świata jeszcze dwie niespodzianki. Jak inaczej określić 22 miejsce Bułgara Veselina Tsinzova i 29 Rumuna Paula Pepene. To gdzie są nasi?

Mhm, z naszych najlepiej pobiegł dzisiaj Dominik Bury, który ze stratą wynoszącą 2:08,2 minuty zajął 71 miejsce. Jan Antolec pozycja 79, Maciej Staręga 84, a Paweł Klisz 92. Bieg ukończyło 97 zawodników.

Początek sezonu na razie nie jest najlepszy w wykonaniu naszych reprezentantów, poczekajmy jednak z ocenami przynajmniej do końca roku.

WYNIKI BIEGU                  LILLEHAMMER TOUR (2)