Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dobre wieści z Ramsau ze startów Polaków. Kornelia Kubińska piąta w finale sprintu [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-12-03

W austriackim Ramsau rozgrywane są zawody FIS w biegach narciarskich z udziałem dużej grupy naszych zawodników. Dzisiaj rozgrywane sa sprinty stylem dowolnym. Do ćwierćfinałów awansowało 11 naszych reprezentantów.

 

W kwalifikacjach sprintu kobiet bardzo dobrze zaprezentowały się nasze kadrowiczki Ewelina Marcisz (na zdjęciu) i Kornelia Kubińska. Podopieczne trenera Wiesława Cempy zajęły odpowiednio 3 i czwarte miejsce. Kwalifikacje wygrała Austriaczka Nathalie Schwarz.

Miejsca pozostałych Polek:

8. Klaudia Kołodziej

13. Agata Warło

15. Justyna Pradziad

26. Kamila Boczkowska

 

W cwierćfinałach nasze panie biegały ze zmiennym powodzeniem. Drugie miejsce w biegu nr. 2 zajęła Kornelia Kubińska, z biegu nr.5 awansowały Ewelina Marcisz, któa wygrała swój ćwierćfinał oraz Klaudia Kołodziej druga w tym wyścigu. Reszta pań niestety pożegnała się z dalszą rywalizacją.

W dwóch rozegranych półfinałach Kubińska i Marcisz zajęły zgodnie czwarte miejsca, jednak pierwszy półfinał z udziałem Kubińskiej okazał się dużo szybszy co pozwoliło zawodniczce na awans do finału, w którym ostatecznie zajęła piąte miejsce. W półfinale z udziałem Eweliny Marcisz, piąta lokatę zajęła Klaudia Kołodziej.

WYNIKI SPRINT WOMEN

 

 

 

W kwalifikacjach panów najlepiej z naszych pobiegł Kamil Bury, który osiągnął 14 czas biegu. Do zwycięzcy Chorwata Edi Dadica stracił 9.08 sekundy.

Do dalszych biegów awansowali także Andrzej Pradziad (19 czas), Kacper Antolec (21), Mateusz Haratyk (23) i Bartłomiej Rucki (30).

Poza pierwszą trzydziestką, czyli bez awansu do dalszych biegów, uplasowali się Mikołaj Michałek i Mateusz Chowaniak.

Z biegów ćwierćfinałowych panów nie udało się niestety awansować żadnemu naszemu reprezentantowi. O sporym pechu może mówić Andrzej Pradziad, który ukończył swój bieg z czasem 3:38,86 minuty. Biegnąc w pierwszym lub drugim biegu miałby pewny awans, a tak pozostaje mu się cieszyć z najlepszego czasu z Polaków w biegach 1/4 finału. Dodajmy, że różnica pomiędzy najszybszym i najwolniejszym biegiem ćwierćfinałowym wynosiła prawie 10 sekund.

Najwyżej z naszych zawodników został sklasyfikowany na miejscu 14 Kamil Bury. 18 miejsce zajął Mateusz Haratyk, a 20 Bartłomiej Rucki.

WYNIKI SPRINT MEN

 

Jutro w Ramsau biegi stylem dowolnym.

 

redakcja

 

 

 

 

Komentarze - 3

Wacław

Opublikowano: 2016-12-03 13:53:24

Zwrocmy uwage ze w tych zawodach w kategorii pan obsada byla bardzo slaba wrecz zadna a u panow poza jednym Austryjakiem takze nie bylo zawodnikow z pierwej lub nawet drugiej ligi

Monika

Opublikowano: 2016-12-03 21:57:07

u pań chyba podobnie?

kibic

Opublikowano: 2016-12-04 13:43:04

Ta na zdjęciu to Marcisz?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl