Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Amerykanka Jessica Diggins wygrywa bieg Pucharu Świata w Lillehammer [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-12-03

Bieg na 5 kilometrów stylem dowolnym w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich wygrała Amerykanka Jessica Diggins. To drugi etap trzydniowej rywalizacji w norweskim Lillehammer.

 

Zwycięstwo Amerykanki jest jej drugim tryumfem w rywalizacji Pucharu Świata. Diggins pokonała dzisiaj na trasie całą koalicję Norweżek, aż cztery kolejne miejsca za Amerykanką zajęły reprezentantki kraju fiordów.

Drugie miejsce ze stratą 4.8 sekundy zajęła Heidi Weng, Marit Bjoergen, która straciła do Diggins 15,8 sekundy zajęła najniższy stopień podium.

Kolejne miejsca w czołówce to : Astrid Jacobsen, Ingvild Oestberg i Krista Parmakoski.

 

Punktów nie zdobyła dzisiaj Justyna Kowalczyk, która ze stratą 1:20,3 minuty zajęła ostatecznie 53 miejsce.

Dwie kolejne nasze reprezentantki w dzisiejszej rywalizacji Urszula Łętocha i Martyna Galewicz kończą listę  wyników.

WYNIKI BIEGU

 

W klasyfikacji Touru na prowadzeniu nadal Heidi Weng, Norweżka dzięki dzisiejszej drugiej pozycji w biegu utrzymała fotel liderki.  Drugie miejsce zajmuje Ingvild Oestberg, a trzecie dzięki fenomenalnej postawie na trasie Jessica Diggins, która po wczorajszych sprintach zajmowała 14 pozycję.

Justyna Kowalczyk spadła na 46 miejsce i przed jutrzejszym biegiem pościgowym stylem klasycznym traci do liderki 1:46,4 minuty.

LILLEHAMMER TOUR (2)

 

redakcja

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl