Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Lillehammer: Zwycięstwo Heidi Weng i Martina Sundby, duży awans Justyny Kowalczyk

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-12-04

Rywalizacja kobiet w Lillehammer Tour zakończyła się pewnym zwycięstwem Heidi Weng. Justyna Kowalczyk z 45. awansowała na 19. miejsce. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Martin Johnsrud Sundby, a sensacyjnie na drugim miejscu finiszował Johannes Hoesflot Klaebo.

 

Na starcie biegu panów lider Calle Halfvarsson miał blisko pół minuty przewagi nad kolejnym zawodnikiem, w związku z tym goniący go stwierdzili, że łatwiej będzie im to zrobić wspólnie. Utworzyła się 10-osobowa grupa pościgowa na czele z Norwegami Sundbym, Iversenem i Kroghiem. Panowie poważnie do pracy wzięli się w połowie dystansu już na początku ostatniej 5km pętli zlikwidowali przewagę prowadzącego Szweda.

 

Następnie do indywidualnego ataku ruszył Martin Johnsrud Sundby, który zdołał oderwać się towarzyszom pościgu i spokojnie dobiegł do mety na pozycji lidera. Za jego plecami rozegrała się walka o drugie miejsce, z której zwycięsko wyszedł Johannes Hoesflot Klaebo wyprzedzając Fina Mattiego Heikkinena. Młodziutki Norweg, bohater otwarcia sezonu, udowadnia, że jego sukcesy nie są dziełem przypadku i w pełni zasługuje na uznanie, którym obdarzają go dziennikarze.

 

Na czwartym miejscu finiszował Emil Iversen, a czołową szóstkę zamknęli Szwedzi  Calle Halfvarsson i Marcus Hellner.

 

Najlepszy czas dnia uzyskał Matti Heikinen, drugi rezultat to Martin Sundby, a trzeci Paal Golberg, który zmagania zakończył na 7. miejscu.

 

Najlepszy z Polaków okazał się Dominik Bury zajmując 65. miejsce (60 czas dnia), 75. był Jan Anolec (78. czas), a Paweł Klisz i Maciej Staręga nie stawili się na starcie.

 

WYNIKI BIEGU         LILLEHAMMER TOUR (3)          CZASY NETTO

 

Pozycja Heidi Weng niemal od startu do mety dzisiejszego biegu na 10km stylem klasycznym była niezagrożona. Norweżka utrzymywała stabilną przewagę około 20 sekund nad drugą Ingvild Flugstad Oestberg. Z kolei Oestberg musiała bronić się przed goniącą ją, najlepszą zawodniczką dnia, Kristą Parmakoski. Niestety najlepszy czas dnia nie dał Fince awansu na drugie miejsce, na ostatnim zakręcie przed wjazdem na stadion upadła i straciła szansę na walkę o drugie miejsce. Ostatecznie Krista Parmakoski przybiegła na metę trzecia, 21sek po Weng i 5sek po Oesberg.

 

Na czwartym miejscu, ze stratą 57,5sek do Weng, bieg ukończyła Marit Bjoergen. Piąta była Stina Nilsson, która awansowała z 27. miejsca, a czołową szóstkę zamknęła Rosjanka Yulia Tchekaleva.

 

Justyna Kowalczyk rywalizację zakończyła na miejscu 19., zaczynając ją z pozycji 45. dokładnie dwie i pół minuty po Heidi Weng. Polka uzyskała 9. czas netto, tracąc do najszybszej dziś Kristy Parmakoski minutę i 0,9 sekundy. Drugi rezultat dnia uzyskała Oestberg, a trzeci czas Weng.

 

Jeżeli chodzi o pozostałe Polki to Urszula Łęocha ukończyła bieg na ostatnim 64. miejscu, a Martyna Galewicz nie stawiła się na starcie.

 

WYNIKI BIEGU          LILLEHAMMER TOUR (3)

 

huk

 

Komentarze - 1

XYZ

Opublikowano: 2016-12-04 11:53:40

Przedostatnia zawodniczka miała stratę do zwyciężczyni 6.30, a Łetocha która była ostatnia 9.22. Nie wiem czy sie śmiać czy płakać. Bo co start to kolejna kompromitacja naszej kadry. W piątek Galewicz ostatnia, wczoraj Galewicz i Łetocha ostatnie. Dziś znowu Polka zamyka stawkę i to ogromną stratą do przedostatniej zawodniczki. Żal na to wszystko patrzeć. W biegach nie istniejemy, biathlon też leży w tym sezonie, narciarstwo alpejskie to dno, Łyżwiarstwo też dość niemrawo w tym sezonie wygląda, choć ostatnio jest trochę lepiej. W kombinacji progresu nie widać bo aktualnie mamy jednego zawodnika z szansami na punkty. Jedynie Skoki wyglądają bardzo dobrze. Tak sobie myślę czy będzie sens wysyłać dużą kadrą na IO do Korei.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl