Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kadra Małopolski na obozie w Zakopanem

Blogi -> Różne

2014-08-06

Witam. Obecnie przebywam na obozie w Zakopanem. Pogoda niestety nas nie rozpieszcza – nie padało tylko w jeden dzień. Parafrazując pierwszą encyklopedię i artykuł o koniu: Zakopane jakie jest, każdy widział dlatego dziś bardziej skupię się na tym, co robimy na treningach i krótko opiszę nasz dzień. Ponieważ mieszkamy w internacie SMS Zakopane jest to dla mnie taki powrót do przeszłości.

 

Rano wstajemy o 7 czy to wcześnie czy nie pozostawiam bez oceny, 10 min później zaczynamy truchtem rozruch trwający 20 do 30min. Następnie jest śniadanie i przerwa.

 

Główny trening - nartorolki - zaczynamy o 9 30. Następuje podział w treningu na wiek, płeć i trenera. Ja trenuję z trenerem Grzegorzem Zbyszewskim i chyba nie będzie miał mi za złe tego, że opisuję tu skrótowo wymyślany przez niego trening.  Standardowo dwie godziny trwa część główna, czyli w zależności od dnia powtarzamy cyklicznie:

- bieg ciągły tlenowy z 30-sto minutowymi wstawkami siły rąk i nóg,

- bieg ciągły tlenowy z siłą rąk. W tym treningu czasami zdarza się, że ponad połowę treningu zwyczajnie „pchamy”,

- trening progowy lub interwał. Tu jest kilka opcji np: rozgrzewka, 50 min biegu tempem podprogowym lub 5x10min (8min) bieg tempem progowym z przerwami trwającymi czas interwału, rozbieganie i rozciąganie. W dniu szybszego treningu nigdy nie wiem tak naprawdę co trener wymyśli, więc jest to chyba najciekawszy dzień. Wczoraj biegaliśmy dwie godziny przyspieszając na 80-90% 6x płaską 800 metrową pętelkę na trasie rolkowej zakopiańskiego COS-u. W przypadku intensywnego deszczu i braku wolnych obiektów na COS-ie zamiast rolek mamy cross z imitacjami.

 

O 13 mamy obiad, po obiedzie przerwa i drugi trening o 15. Na drugim treningu mamy cross czasem dochodzący do 2 godzin, siłownię lub gry i zabawy połączone z treningiem ogólnorozwojowym. Po treningu kolacja o 18 i czas wolny. Dobrze się złożyło, że w tym roku podczas zgrupowania jest Tour de Pologne i wszyscy wspólnie w czasie wolnym kibicujemy kolarzom.

 

Pozdrawiam z Zakopanego.

Radek Koszyk

Komentarze - 3

XCSKIGEEK

Opublikowano: 2014-08-07 09:27:35

Brawo Radzio, trenuj a zimą zawalczymy. Napisałbys jeszcze kto w tej naszej kadrze Małopolski jest. Pozdro.

biegacz małopolski

Opublikowano: 2014-08-08 18:44:21

Brawo Radzio, tylko nie napisałeś, co robicie dokładnie w czasie wolnym, ano chlejecie alkohol, jak przystało na dobrego polskiego narciarza.

jerzyk

Opublikowano: 2014-08-09 18:13:03

W kadrze są najlepsi wyselekcjonowani zawodnicy i ja :D A co do alkoholu to gdzieś musiały byś cięcia kosztów i wypadł z diety obozowej...

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl