Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Finał godny finału - Wojtek Smykowski o zawodach w Marklowicach

Blogi -> Różne

2014-09-24

No i sezon nartorolkowy za nami. W Marklowicach odbyły się ostatnie, finałowe zawody Pucharu Polski, będące zarazem finałem cyklu Silesia Rollski Tour, a dla młodszych kategorii dwudniowymi Mistrzostwami Polski UKS.

 

Sobotnie biegi w ramach MP UKS, ku mojemu wielkiemu zadowoleniu, odbyły się techniką klasyczną.

Choć nie wszyscy trenują na nartorolkach klasycznych, co odbiło się na liczbie startujących, uważam to za świetną ideę. Argumentować tego wręcz nie wypada, zatem daruję sobie. Wspomnę natomiast, nie pierwszy raz, o wiązaniach, które są DO WYMIANY. Chcemy propagować styl klasyczny, a na tym sprzęcie momentami wyglądało to na styl pijanego mistrza.

 

W niedzielę biegaliśmy już wszyscy, techniką dowolną. Jeszcze więcej startujących, w większości dłuższe dystanse, lepsza pogoda – to wszystko sprawiło, że były to naprawdę udane  zawody. Prawie 20 seniorów w ciemno uznaję za nartorolkowy rekord Polski. Nawet jeśli się mylę, nie zmieni to faktu, że były to najmocniej obsadzone zawody w tym sezonie (mimo braku udziału kadry młodzieżowej).

Starty metodą interwałową najlepiej obrazują aktualną formę zawodnika. Nie ma tu miejsca na kalkulacje, po prostu trzeba lecieć swoje, nie oglądając się na innych. Profil marklowickiej  „dwójki” nie jest trudny. Jednak pokonywanie jej wielokrotnie może dać się we znaki. Tak też było w moim przypadku.  Z koła na koło podbieg się wydłużał i co najgorsze… rósł ;- ) Mimo to, dystans szybko minął i metę osiągnąłem w niezłym czasie. Wygrałem z wielkim Bogusiem Graczem.

Zawody zostały dobrze zorganizowane i jeszcze lepiej przeprowadzone, z rozmachem. Krótko mówiąc - godne finału sezonu.

 

Korzystając z okazji chciałbym wyróżnić najlepszych „Karkonoszy” tej imprezy: Kamilę Boczkowską 2. CL i 2. F (kolejno miejsce i styl - przyp. redakcji) , Oskara Wysockiego 2. F, Michała Boreczka 3. Cl i 6. F, Michała Skowrona 6. F, Różę Łyjak 5. F oraz najmłodszą w tym towarzystwie, moją podopieczną Weronikę Soprych   6. Cl i 5. F.

 

Gratuluję organizatorom i uczestnikom

Wojtek SMYKowski

Komentarze - 8

pnp

Opublikowano: 2014-09-25 05:50:51

Każdy wie jak wygląda sprawa w klubie. Pani Prezesowi już nigdy nie będę wierzyć, bo kłamie.Rodzic rządzi. A gdzie następcy... Brak.

pks

Opublikowano: 2014-09-25 07:00:27

Panie Wojciechu każdy wie jak dostał pan te wspaniałe dziewczyny....

pks

Opublikowano: 2014-09-25 07:00:28

Panie Wojciechu każdy wie jak dostał pan te wspaniałe dziewczyny....

njfk

Opublikowano: 2014-09-25 11:30:19

panie Wojtusiu gratulujemy sukcesu.Ale dobrze wiemy jak pan dostał te dziewczyny ....Rodzice rzadzą..

anka

Opublikowano: 2014-09-25 14:29:46

Ludzie o czym Wy piszecie. Sugerujecie nie wiadomo co, macie jakies uwagi to napiszcie to otwarcie i podpiszcie sie nazwiskiem. Mozecie wypunktowac zarzuty. Ale takie "wypociny" jak to powyzej to cos chorego. Nie wiem czy zarzucacie cos prezesowi, Smykowi czy jakims rodzicom... Tak sie sklada, ze moje dziecko tez trenuje w tym klubie. Jak mam jakies zastrzezenia to osobiscie lub mailowo je zglaszam. I prawie zawsze, jesli sa zasadne, sa uwzgledniane. pozdrawiam

W.S.

Opublikowano: 2014-09-25 14:56:12

Bzdury wypisywać może każdy bezimienny. Ja zapraszam do dyskusji, ale proszę się przedstawić.

Rodzic

Opublikowano: 2014-09-25 15:18:03

Gratulacje dla zawodników, trenerów, władz klubu no i rodziców, jak tak dalej będą "rządzić" to wyniki naszych zawodników i zawodniczek będą coraz lepsze :} Pozdrawiam i zyczę dalszych sukcesów

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-09-25 15:42:53

Sorry, ale tu ani miejsce ani czas na rozstrząsanie klubowych "problemów". Może spróbujcie się dogadać poza komentarzami. Poza tym dezawuujecie dobre teksty autora!!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl