Warning: include(paginatorTemplate.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/biegowki/public_html/nowy_skipol/zaplecze/models/artykul.php on line 504

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'paginatorTemplate.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php53/usr/share/pear:/opt/alt/php53/usr/share/php:../zaplecze/controllers:../zaplecze/helpers:../zaplecze/models:../zaplecze/views:../skipol/controllers:../skipol/helpers:../skipol/models:../skipol/config:../skipol/views:../helpers') in /home/biegowki/public_html/nowy_skipol/zaplecze/models/artykul.php on line 504

Notice: Undefined variable: paginator in /home/biegowki/public_html/nowy_skipol/zaplecze/models/artykul.php on line 506
Blog Sylwetki Zawodników | Skipol
Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Blogi

Mateusz Chowaniak - przedstawiamy

Blogi -> Sylwetki zawodników

2012-12-26 18:12:52


Kontynuujemy nasz cykl przedstawiania polskich biegaczy narciarskich. Zapraszamy do zapoznania się z Mateuszem Chowaniakiem, zawodnikiem klubu UKS Regle Kościelisko, który przy okazji podzielił się z nami swoimi wrażeniami po udanym występie w zawodach, które miały miejsce w Hornych Miseckach.

Angelika Leśnik-Barglik:
Na początku wraz z redakcją chciałam Ci bardzo serdecznie pogratulować świetnego występu w Pucharze Kontynentalnym w czeskich Horni Miseckach. Przypomnijmy, że zdobyłeś 3 miejsce wśród Polaków i w kategorii open 22 miejsce w zawodach rozgrywanych stylem dowolnym na 15 km, robiąc limit na Mistrzostwa Świata Juniorów. Opowiedz nam o sobie, do jakiej szkoły chodzisz, z kim aktualnie trenujesz i jaki klub obecnie reprezentujesz?

Mateusz Chowaniak: Dziękuję, sam nie spodziewałem się takiego wyniku. Obecnie chodzę do Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Zakopanem, trenerem szkolnym jest Ludwik Tokarz, a należę do klubu UKS Regle Kościelisko i tam moim trenerem jest Jerzy Leśnik.

ALB: Dlaczego akurat wybrałeś biegi narciarskie?

MCH: Sport to moje Hobby. Nigdy wcześniej nie myślałem że będę biegał na nartach. Często uczestniczyłem w różnych zawodach sportowych w szkole podstawowej. W 6 klasie zapisałem się do klubu UKS i pod namową trenera Leśnika zacząłem trenować biegi narciarskie.

ALB: Kto był twoim pierwszym trenerem?

MCH: Od początku moim trenerem jest Jerzy Leśnik.

ALB: Czy osiągnięty wynik w Pucharze Kontynentalnym zmotywował Cię do jeszcze większej pracy i czy założyłeś sobie jakiś plan taktyczny na następne starty?

MCH: Zdecydowanie ten wynik zmotywował mnie do dalszej pracy, ale przede wszystkim zależy mi bardzo na stracie w Mistrzostwach Świata jak również po cichu wierzę że uda mi się zakwalifikować na EYOF-y, a jeśli chodzi o taktykę, to chyba jak zawsze wystartować, dać z siebie wszystko i wygrać.

ALB: Które zawody będą dla Ciebie priorytetowe?

MCH: Każde zawody są dla mnie ważne. Mistrzostwa Świata Juniorów, na które bardzo bym chciał pojechać oraz po nowym roku mam kwalifikacje na zawody EYOF w Rumuni. Są to moje jedne z pierwsze zawodów wyższej rangi.

ALB: W którym stylu czujesz się pewniej?

MCH: Zdecydowanie czuje się silniejszy w łyżwie.

ALB: Który zawodnik jest dla Ciebie wzorem do naśladowania?

MCH: Wzorem do naśladowania jest dla mnie Justyna Kowalczyk.

ALB: Jakie masz plany na przyszłość? Czy po zdaniu egzaminu maturalnego będziesz kontynuował naukę i karierę sportową?

MCH: Na razie nie mam większych planów na przyszłość, wszystko zależy od moich dalszych wyników sportowych.

ALB: Czy oprócz wywalczeniu tytułu Mistrza Świata Juniorów masz jakieś postanowienia i marzenia na nowy 2013 rok?

MCH: Zdobycie mistrzostwa świata juniorów to wielki sukces i jest to marzenie każdego zawodnika. Zobaczymy co przyniesie nowy rok. Mam nadzieje, że będzie udany

Rozmawiała: Angelika Leśnik-Barglik

 

Czytaj Dalej >>

Jan Zięba - przedstawiamy

Blogi -> Sylwetki zawodników

2012-12-08 16:04:19

Drugim kombinatorem spoza kadr, który wypełnił naszą krótką ankietę jest Jan Zięba. Jest to trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej Lotos Cup w juniorze A oraz srebrny medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2011 w juniorze B.

Imię i Nazwisko: Jan Zięba
Wzrost/waga: 194/79
Data i miejsce urodzenia: 15.08.1993 w Zakopanem
Kiedy i w jakim klubie nastąpiła Twoja pierwsza styczność z kombinacją norweską: Treningi zacząłem w klubie TS Wisła Zakopane w 2005 roku w 5 albo 6 klasie szkoły podstawowej.
Pierwszy trener i parę słów o nim: Kazimierz Bafia - bardzo milo wspominam treningi z Kazkiem.
Edukacja: AWF Katowice
Obecny trener i klub: Daniel Bachleda w KS Chochołów - zmiana klubu była dobrą decyzją.
Co uważasz za swój największy sukces: Srebny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zakopanem w starcie masowym.
Najlepszy skok Twojego życia: Były, ale niestety na treningu
Najlepszy bieg Twojego zycia: UKSy w Szczyrku
Twoje motto: Coco jambo i do przodu.
Na jakim sprzęcie biegasz: Narty Fischer, buty Atomic, kije Leki One Way
Sportowy idol: Adam Małysz
Ostatni film: Igrzyska Śmierci
Hobby: piłka nożna
Masz jakiś sponsorów? Nie, ale przydali by się
Sportowe tradycje w rodzinie: Kuzyni mamy Kazimierz i Tadeusz Bafia
Plany na przyszłość: Pożyjemy zobaczymy
Co byś zmienił w kombinacji: Więcej skoków i mniejszy dystans tak np. 3 kilometry.

Konrad Rakowski & Piotr Walkowiak

 

Czytaj Dalej >>

Jan Łowisz - przedstawiamy

Blogi -> Sylwetki zawodników

2012-11-19 14:31:08

Od Jana Łowisza zaczynamy przedstawianie pozakadrowiczów w kombinacji norweskiej za pomocą krótkiej ankiety, tak jak to miało miejsce w biegach narciarskich. Jan Łowisz to piąty zawodnik klasyfikacji generalnej Lotos Cup w juniorze B, 8 i 10 zawodnik Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tej samej kategorii wiekowej oraz 12 zawodnik marcowych Mistrzostw Polski.

 

Czytaj Dalej >>

Marzena Maciulewicz - przedstawiamy.

Blogi -> Sylwetki zawodników

2012-11-05 11:46:33

Maciulewicz MarzenaMarzena Maciulewicz zawodniczka MUKN Pod Stróżą Miszkowice, wygrała w tym sezonie Ranking PZN w kategorii juniorek A, oraz zdobyła 3 złote medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Śląsk 2012. Zawodniczka trenuje w kadrze młodzieżowej ,jest podopieczną trenerów Wiesława Cempy i Urszuli Migdał.  Poniżej ankieta skipol-a wypełniona przez Marzenę.

Imię i Nazwisko: Marzena Maciulewicz

Data i miejsce urodzenia: 05.02.1993 Kamienna Góra

Kiedy i w jakim klubie zaczęłaś biegać na nartach: Swoje pierwsze kroki stawiałam w klubie „UKS JEDYNKA” w 6 klasie podstawówki ,jednak trenować zaczęłam w gimnazjum w klubie MUKN „Pod Stróżą Miszkowice”

Pierwszy trener i parę słów o nim: Artur Bodzek bardzo dobry trener. Człowiek o ogromnej cierpliwości który zawsze mnie wspiera i na którego zawsze mogę liczyć.

Szkoła średnia: SMS Szczyrk

Studia?: AWF Katowice

Obecny trener i klub: MUKN „Pod Stróżą Miszkowice” trener klubowy: Artur Bodzek, trenerzy kadrowi: Wiesław Cempa, Urszula Migdał

Co uważasz za swój największy sukces?: Pierwsze miejsce w rankingu Polbank Cup w sezonie 2011 oraz 3 złote medale na OOM w 2012 roku

Na jakim sprzęcie biegasz(buty, kije ,wiązania) : Buty: Salomon, Narty: Fisher, Kije: Leki

Sportowy idol: ­­­ Charlotte Kalla oraz Marcus Hellner

Ostatnia książka?: Urodzeni Biegacze

Ostatni film?: Dziewczyna z tatuażem

Tradycje w rodzinie (sportowe): Starszy brat trenował kiedyś biathlon i jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski oraz brązowym medalistą Mistrzostw Europy w sztafecie.

Plany na przyszłość: Jeśli chodzi o najbliższą przyszłość to bardzo chciałabym wystartować w tym sezonie w Mistrzostwach Świata Juniorów w Libercu i pokazać się tam z jak najlepszej strony. A kiedyś… na pewno moim marzeniem jest udział w igrzyskach olimpijskich .

zapraszam do działu BLOGI, tam więcej ankiet wypełnionych przez polskich biegaczy narciarskich.

 

Czytaj Dalej >>

Paulina Maciuszek - przedstawiamy.

Blogi -> Sylwetki zawodników

2012-11-04 17:15:49

maciuszek paulina pznKolejną zawodniczką ,którą przepytujemy w krótkiej ankiecie skipol-a jest Paulina Maciuszek zawodniczka kadry A-Mix, trenująca pod okiem trenera Ivana Hudaca.

Paulina wspomina w ankiecie o swoich rodzicach, rodzicami Poli są Michalina Maciuszek ,multimedalistka Mistrzostw Polski (w biegach narciarskich oczywiście) i Mistrz Świata Józef Łuszczek.

Imię i Nazwisko: Paulina Maciuszek

Data i miejsce urodzenia: 2.09.1985 RABKA ZDRÓJ

Kiedy i w jakim klubie zaczęłaś biegać na nartach: Swoją przygodę zaczęłam pod okiem mamy (Michalina Maciuszek) , kiedy trenowała dzieciaki z klubu Juszczyn. Była to forma świetnej zabawy na śniegu.   W okresie liceum byłam w klubie AZS Zakopane i LKS Witów Mszana Górna.

Od 2006 roku jestem już wierna tylko jednej barwie - LKS Poroniec Poronin.

Pierwszy trener i parę słów o nim:Tadeusz Majoch. Trener, który ma anielska cierpliwość. Wspominając nasze treningi w liceum uśmiech pojawia mi się na twarzy.. ah to były czasy. Miałyśmy fajną grupę dziewczyn(nazwałyśmy się „majówki”) i miałyśmy trenera, który znosił nasze fochy i złośliwości za co szacunek baaardzo się należy. Ale tak poważniej to należy się szacunek za wiarę w nas i cierpliwość J tak..w okresie liceum tylko trener Tadeusz wierzył we mnie.

A parę lat później na igrzyskach w Vancouver dźwięczały mi jego słowa „ pojedziesz na igrzyska” z których się podśmiechiwałam w liceum. Były to słowa nierealne nawet na tyle by o nich marzyć .. i proszę o to czym jest wiara J

Szkoła średnia: Zupełnie spontanicznie znalazłam się w szkole mistrzostwa sportowego w Zakopanem, dziękuję Pani Dyrektor Basi Sobańskiej, że przed 11 laty otworzyła mi drzwi do nowego etapu w moim życiu.

Studia?:AWF Kraków, PPWZS nowy targ, obsługa ruchu turystycznego.

Obecny trener i klub: w kadrze Ivan Hudac, LKS Poroniec Poronin

Co uważasz za swój największy sukces?: Ostatni etap Tour de Ski 2011 wspinaczka na Alpe Cermis-!!!

Na jakim sprzęcie biegasz(buty, kije ,wiązania) : Salomon,swix,salomon

Sportowy idol: ­­­Adam Małysz za to co osiągnął w swojej karierze i za to jakim człowiekiem jest !

Ostatnia książka?: „Psychologia nieświadomości” - Zygmunt Freud

Ostatni film?: Serial na podstawie powieści Józefa Kapeniaka: „Ród Gąsieniców” – to znaczy że już tęsknię za podhalem

Tradycje w rodzinie (sportowe): Tradycje nie sięgają zbyt daleko, rozpoczęli je rodzice, którzy świetnie sobie radzili. Rodzice są dla mnie mistrzami. Podziwiam ich za to co osiągnęli.

Plany na przyszłość: Igrzyska Olimpijskie Sochi 2014 ..

 

Czytaj Dalej >>

Patryk Chudoba - przedstawiamy.

Blogi -> Sylwetki zawodników

2012-11-02 18:22:24

Chudoba PatrykDzisiaj przedstawiamy kolejnego zawodnika kadry młodzieżowej trenera Wiesława Cempy - Patryka Chudobę (na zdjęciu z lewej)reprezentującego klub LKS Poroniec Poronin.

Przypomnijmy, że Patryk w ub. sezonie w MP Seniorów rozgrywanych w Jakuszycach ,zajął 4 miejsce w kategorii juniorów na 30km, oraz już z seniorami szóste  na 10km klasykiem,piąte w sprincie oraz złoto w sztafecie 4x10km (LKS Poroniec Poronin).
Poniżej krótka ankieta:
 

Imię i Nazwisko: Patryk Chudoba

Data i miejsce urodzenia: 11.07.1992. Nowy Targ

Kiedy i w jakim klubie zaczęłaś biegać na nartach: biegać na nartach zacząłem w 2000 roku, w klubie UKS Obidowa

Pierwszy trener i parę słów o nim: Moim pierwszym trenerem był Leszek Koperniak, jest to wyjątkowy człowiek , dzięki jego zachętą zacząłem stawiać pierwsze kroki na nartach.

Szkoła średnia: Uczęszczałem do szkoły mistrzostwa sportowego w Zakopanem, wspominam ją bardzo dobrze. Trenowałem z Tomkiem Sobańskim.

Studia?: Mam zamiar zacząć od następnego roku.

Obecny trener i klub: w kadrze młodzieżowej Wiesław Cempa. Klub - LKS Poroniec Poronin

Co uważasz za swój największy sukces?: Jak na razie nie mam jakiś 'największych' sukcesów.

Na jakim sprzęcie biegasz(buty, kije ,wiązania) : Salomon , Leki, Salomon.

Sportowy idol: Justyna Kowalczyk­­­ (zdjęcie Patryka ze swoją idolką poniżej).

Ostatnia książka?:"Ziemia Kłamstw"

Ostatni film?:"Piła"

Tradycje w rodzinie (sportowe):większość rodziny od strony mamy biegała na nartach, tata także biegał.

Plany na przyszłość: Trenować by być jak najlepszym zawodnikiem.

/KaCe/Kowalczyk Chudoba

 

Czytaj Dalej >>

Prawa autorskie © skipol.pl