Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚ w Falun za niecały miesiąc. Raport z przygotowań

->

2015-01-21

Do rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Falun został niecały miesiąc. Przygotowania do wydarzenia weszły w decydującą fazę. - Wszystko idzie zgodnie z planem – zapewnia szef komitetu organizacyjnego Sven von Holst.

 

Po ponad czterech latach przygotowań w Falun czuć atmosferę sportowego święta. Przygotowania do najważniejszej narciarskiej imprezy dwulecia weszły w decydującą fazę. Czas płynie nieubłaganie – zmagania już 18 lutego zainaugurują kwalifikacje do biegu na 5 i 10 km dowolną techniką.

 

- Przygotowania idą zgodnie z planem. Przed mistrzostwami zauważamy stały wzrost zainteresowania imprezą. Coraz więcej fanów kupuje bilety, a wśród zarejestrowanych „przyjaciół Falun 2015” znajduje się ponad 16 tys. internautów – wylicza z zadowoleniem Sven von Holst, dyrektor komitetu organizacyjnego. Optymizm Szwedów nie powinien dziwić, wejściówki na poszczególne konkurencje sprzedają się bardzo dobrze. Na tę chwilę na trybunach spodziewanych jest ponad 126 tys. kibiców. Wiele zmagań już teraz zobaczy na żywo komplet publiczności, która oprócz biletów pyta również o noclegi. Wiele łóżek jest już zajętych, ale – jak zapewnia von Holst – wciąż da się znaleźć w okolicy zakwaterowanie.

 

Zadowalające jest też zainteresowanie samych zawodników. Organizatorzy na łamach oficjalnej strony internetowej uważają, że szwedzki czempionat jest dla wielu tak samo ważny, jak igrzyska olimpijskie. W poprzednich zawodach w Val di Fiemme udział wzięło 55 państw. Do Falun już teraz zgłosiło się o pięć federacji więcej, w tym narodowości tak niekojarzone ze sportami zimowymi, jak Trynidad i Tobago i leżące na południowych wodach Pacyfiku, liczące sobie nieco ponad 100 tys. mieszkańców Królestwo Tonga.

 

Prace na arenie Lugnet wciąż trwają. Trybuny, pawilon festiwalowy i inne tymczasowe konstrukcje wznoszone są od rana do wieczora.

 

Sven von Holst: - Na obiektach sportowych wszystko jest w porządku, cały czas będziemy je oczywiście doskonalić i dbać o nie. Z wyjątkiem około kilometra trasy biegowej wszystkie pętle są już dostatecznie naśnieżone. Fragmenty wymagają jeszcze prac oczyszczających, ale mamy na to sporo czasu. Śnieg jest nam dodatkowo potrzebny do ulepszenia widoczności kibicom na całej długości tras biegowych, a także do zmagazynowania niezbędnych rezerw na wypadek odwilży.

 

Do Falun na testowe imprezy (m.in. biegowy Puchar Skandynawii i Puchar Kontynentalny w skokach kobiet) przyjechało wielu wolontariuszy, których łącznie zjedzie do Falun aż 1800. Wszyscy pomocnicy przejdą trening on-line, by mieć jak najlepszą wiedzę na temat organizacyjnych aspektów mistrzostw. Organizatorzy czempionatu doskonale wiedzą, że ich praca jest kluczem do końcowego sukcesu. Bez nich Mistrzostwa Świata po prostu by się nie odbyły.

 

MCh

źródło: falun2015.com

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl