Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Powrót firmy Fischer na Polanę Jakuszycką

->

2015-10-27

Po długiej nieobecności na Polanie Jakuszyckiej, firma Fischer powraca w wielkim stylu, stając się głównym sponsorem wielu tytularnych zawodów organizowanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. Chodzi głównie o - biegi na 3, 6 i 9 kilometrów, Bieg Sylwestrowy Fischer Night oraz Fischer My Style - Bieg tylko dla Kobiet, które zostaną zapoczątkowane już w nadchodzącym sezonie 2015/2016.

 

Fischer od zawsze był niezaprzeczalnym liderem w zawodowym świecie narciarstwa biegowego, udowadniając to wieloma medalami zdobytymi czy to w Pucharze Świata czy też na Olimpiadach. Wielokrotnie potwierdzał swoją wyższość nad konkurentami, m.in. poprzez ilość zdobytych Kryształowych Kul przez zawodników na sprzęcie Fischera (np. biathlon, czy kombinacja norweska) . Największe gwiazdy zimowych sportów, takie jak: Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch, Marit Bjørgen czy Kaisa Mäkäräinen wybierają firmę Fischer. Dlatego też współpraca ze Światowym liderem narciarstwa ma przynieść nową jakość na Polanę Jakuszycką i kolejne pasmo sukcesów.

 

Powrót do współpracy między Stowarzyszeniem Bieg Piastów, a firmą Fischer, ma z jednej strony wspierać propagowanie masowego sportu i kultury biegania na nartach, z drugiej ma promować region Jakuszyc. Głównym celem jest zainteresowanie jak największej liczby osób nartami biegowymi, poprzez możliwość oderwania się od codziennego zgiełku monotonni, próbując czegoś nowego lub po prostu spędzając wolny czas w otoczeniu Gór Izerskich. Warto przypomnieć, że w sezonie zimowym w każdy weekend Polana Jakuszycka gości około 10 000 narciarzy biegowych. Z kolei wysoki poziom i uznanie specjalistów sprawia, że Stowarzyszenie  Bieg Piastów może ubiegać się właśnie na tym terenie o organizację imprez najwyższej rangi. Współpraca z Fischer może przynieść nie tylko większą ilość chętnych, ale także wzmocnić współpracę z zawodnikami i młodzieżą.

 

"Głównym celem naszej działalności jest upowszechnianie narciarstwa biegowego. Dlatego cieszymy się, że znaleźliśmy partnera, który jest gotów wspierać nas w pełnieniu tej społecznie użytecznej misji" - powiedział wiceprezes Stowarzyszenia Biegu Piastów i komandor Biegu Piastów, Dariusz Serafin.

Jak twierdzi Kamil Winczewski, dyrektor sprzedaży i marketingu Fischer Polska "Ten sukces wpisuje się w naszą strategię inwestycji w rozwój narciarstwa masowego i dziecięcego narciarstwa biegowego w Polsce."

 

Potwierdzeniem tych działań, będą m.in. tytularne zawody organizowane przez Fischer i Stowarzyszenie Bieg Piastów na Polanie Jakuszyckiej: Fischer Cup 3/6/9 Biegaj z nami, Bieg Sylwestrowego - Fischer Night oraz Fischer My Style – Bieg tylko dla kobiet. Oczywiście imprezy te mają promować bieganie masowe wśród dorosłych, młodzieży i dzieci, a także promować sam region Jakuszyc.

 

Z tego powodu szczęśliwy jest także, Justyn Kusztal z Fischer Jakuszyce, który zaznacza -"Chcielibyśmy podziękować Stowarzyszeniu Biegu Piastów za możliwość promocji sportu i naszej marki, która stara się aktywnie wspierać zarówno sport profesjonalny, jak i masowy oraz rozwój dzieci."

 

Komunikat prasowy Fischer Polska

 

Komentarze - 4

Mama

Opublikowano: 2015-10-28 18:13:07

Jestem rodzicem młodego zawodnika i mam parę pytań: 1. W jednym związku czyli PZN wybrane dyscypliny są faworyzowane,biegi są dyscypliną drugiego gatunku. W skokach i kombinacji np.są Mistrzostwa Polski Juniora C,D,E w biegach narciarskich mistrzostwa noszą nazwę Ogólnopolskie Spotkania UKSów, taka sama ranga,a inna nazwa.Niby nic takiego, jednak ta nazwa Ogólnopolskie Spotkania skutkuje tym, że młodzież nie może dostać stypendium czy nagrody sportowej poza uściski trenera czy rodzica.Dlaczego w jednym związku nie ma jednakowych nazw na zawody o tej samej randze... 2. W ostatnim czasie mam takie wrażenie, że nie zachęca się dzieci i młodzież do uprawiania tego pięknego sportu.Obserwuje jak pięknie odźywa biatlon.Związek Biatlonu zaczął pracę u podstaw, stworzył program "I ty możesz zostać biatlonistą ",kluby dostały sprzęt, są zorganizowane sportowe wakacje.Co się robi dla biegów?...nic Co że sportowymi wakacjami...

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-10-28 19:06:13

Droga Mamo, skipol.pl jak zreszta można sprawdzić w archiwach od lat "prywatnie" posługuje się właśnie nazwą MP UKS-ów, też uważamy nazwę Ogólnopolksie itd za śmieszną i nic nie mówiącą ogółowi. To że biegi są drugorzędną dyscypliną wiemy niestety wszyscy, wynika to min z rozłożenia sił wśród delegatów na zjazdy PZN gdzie ludzie związani ze skokami stanowią większośc. Co do zachęcania do biegów to PZN nie robi nic w tym kierunku ponieważ, jak niejednokrotnie stwierdzają decydenci tegoż, PZN jest od sportu kwalifikowanego!! I żadna dyskusja nie pomoże. Sportowe wakacje...hm to se już ne vrati :)

Mama

Opublikowano: 2015-10-28 19:25:03

Czy można zmienić tą głupią nazwę Ogólnopolskie Spotkania UKSów na Mistrzostwa Polski Uks-ów, żeby była taka oficjalna nazwa tych zawodów, dzieci przez tą nazwę nie mogą dostać stypendium.., bo co to są Ogólnopolskie Spotkania..

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-10-28 21:11:49

Pewnie można i z tego co wiem organizator najbliższych zawodów ma takie plany.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl