Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Rekordowy Letni Bieg Piastów

Inne sporty -> Biegi górskie

2014-08-30

Pod znakiem rekordów trasy stał tegoroczny Letni Bieg Piastów (pod patronatem portalu biegowki.pl). Zwycięzcy na obu dystansach znacznie poprawili rezultaty uzyskane w zeszłym roku. W Jakuszyckiej Dziesiątce (10,7 km) triumfowali Dariusz Kruczkowski i Dominika Jarosz (oboje TS Regle Szklarska Poręba), a na trasie półmaratonu najlepsi byli Piotr Holly (Wałbrzych) oraz Natalia Grzebisz (Siedlce).


Zacznijmy od Półmaratonu Górskiego (21 km), który był jednocześnie finałem cyklu biegów górskich Salomon S-LAB. Wśród panów pierwsze miejsce, podobnie, jak przed rokiem zajął Piotr Holly. Wałbrzyszanin zakończył bieg efektownym podskokiem. Miał pewne prawo się cieszyć, nie dość, że zostawił w tyle rywali i to znacznie – z drugim na mecie Miłoszem Szcześniewskim wygrał o 37 sekund – to jeszcze znacznie poprawił swój czas z ubiegłego roku. W 2013 Holly wygrywając Letni Bieg Piastów miał czas 1.24,17. Teraz był szybszy o równe 5 minut!

Na trzecim miejscu na 21 km uplasował się doskonale znany z tras narciarskich Robert Faron (UKS Watra Kamienica), także świetny biegacz górski. W dziesiątce był jeszcze jeden dobry narciarz – Tomasz Bieniek – 7. miejsce. 27. miejsce open zajął nasz kolega redakcyjny - Zbyszek Galik.

Świetnym występem cieszyła się najlepsza wśród pań – Natalia Grzebisz z Siedlec. Nie dość, że pokonała murowaną faworytkę, ostateczną zwyciężczynię serii Salomon S-LAB Ewę Majer, to jeszcze dokonała rzeczy niebywałej, wygrała w tym roku w Biegu Piastów wszystko co było do wygrania. Natalia Grzebisz, na co dzień biegaczka narciarska, triumfowała w tym roku na trzech dystansach zimowego Biegu Piastów, a dziś okazała się najlepsza w Letnim BP. Gratulujemy!

Na Jakuszyckiej Dziesiątce (10,7 km) dominowali przedstawiciele Dolnego Śląska, a dokładnie miejscowego klubu TS Regle Szklarska Poręba. Wśród panów najlepszy był powracający do dużego biegania, trener TS Regle – Dariusz Kruczkowski, który osiągnął o ponad 4 minuty szybszy czas, niż zwycięzca rok temu. Wśród pań wygrała jego zawodniczka – Dominika Jarosz. Dominika była najlepsza także rok temu, ale w tą sobotę poprawiła się aż o dwie minuty.

- Bieganie górskie to prawdziwa magia. Każdy bieg to nowe odkrycia, wielka frajda – mówił na mecie Dariusz Kruczkowski. - Polana Jakuszycka i Szklarska Poręba to mekka biegaczy. Przyjeżdżają tu zawodnicy nie tylko z Polski. Do tego mamy tu fantastyczne trasy. Dla każdego coś dobrego. Nic tylko biegać – dodał zwycięzca Jakuszyckiej Dziesiątki.

Siódmy na mecie był nasze redakcyjny kolega - Jakub Mroziński. Piętnaste miejsce zajął Mariusz Dziadkowiec – Michoń, 25. – Adrian Gromyko, a 26. reprezentant Polskiego Związku Narciarskiego – Wojciech Gawor.

Ostatecznie na obu dystansach do mety dobiegło łącznie 576 osób. Do tego ponad setka zawodniczek i zawodników wzięła udział w biegach dzieci, kilkadziesiąt kolejnych w zawodach letniego biathlonu na laserowej strzelnicy, a 24 osoby w II Jakuszyckich Sprintach na rolkach terenowych.
Łącznie na Polnie Jakuszyckiej czynnie spędziło sobotni czas blisko tysiąc osób...

Jeżeli już wspominamy o rolkach terenowych, tutaj rywalizacje zdominowali biathloniści. Wśród pań podium opanowały trzy byłe biathlonistki. Wygrała Izabela Daniło, przez Eweliną Jedziniak i Joannaą Badacz – dyrektor ds. sportowych SMS Szklarska Poręba.

Wśród panów najlepszy był Radosław Szwade. Za nim uplasowali się Dawid Karniłowicz, a trzeci był Marek Tokarczyk.

Wyniki Letniego Biegu Piastów oraz Jakuszyckich Sprintów na rolkach terenowych znajdziecie TUTAJ

 

fot. Tomasz Hucał

 

(huc)

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl