Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Wielkie zmiany w Letnim Biegu Piastów w 2015 roku!

Inne sporty -> Biegi górskie

2014-10-21

Jak się dowiedzieliśmy od Komandora Dariusza Serafina - Letni Bieg Piastów 2015 będzie imprezą dwudniową (29-30 sierpnia) i czeka nas w nim mnóstwo nowości. Z maratonem górskim na czele!

 

Impreza rozpocznie się w sobotę 29 sierpnia, kiedy odbędzie się Półmaraton Górski i Maraton Górski, nawet na nieco dłuższych dystansach, bo odpowiednio; blisko 22 km oraz 43,5 km.

 

W niedzielę rozegrana ma być Jakuszycka Dziesiątka.

 

- Automatycznie Maraton zastąpi Półmaraton w cyklu Salomon S-LAB. Natomiast półmaraton, wraz z Wielką Pętlą Izerską oraz Półmaratonem Karkonoskim stworzą nową ligę, roboczo nazwaną Pucharem Szklarskiej Poręby w Półmaratonach Górskich - informuje nas Dariusz Serafin, który wczoraj testował trasę.

 

No i na koniec nowości - właśnie trasa nowego Letniego BP. Jakuszycka Dziesiątka pozostanie bez zmian. Natomiast Półmaraton i Maraton będą miały współną pętlę. Maratończycy pokonają ją dwa razy.

 

A oto trasa pętli: Start, podbieg na Samolot i zbieg z niego - bez zmian - potem skręcamy w lewo w stronę Orla, przed Orlem raz jeszcze w lewo do Rozdroża pod Działem Izerskim, wokół Kozińca i znów na Orle, a następnie bez zmian - trasą Elektrowni Turów i Górnym Duktem do mety.

 

I wstępna mapka wspomnianej pętli, czyli zapis wtorkowego treningu Komandora:

 

/huc/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl