Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Justyna Kowalczyk wystartuje w Zakopanem!

Inne sporty -> Biegi górskie

2016-08-11

W niedzielę 4 września najlepsza polska narciarka wystąpi pod Giewontem w charytatywnym „Biegu po oddech”.

 

Niestety nie będzie to bieg nartorolkowy, a lekkoatletyczny, ale takie tytuły mamy okazję nadawać na tyle rzadko, że nie mogliśmy się powstrzymać. Zwłaszcza że celem występu jest pomoc chorym na mukowiscydozę dzieciom, które mistrzyni olimpijska z Vancouver i Soczi wspiera od lat.

 

Bieg posiada jednogwiazdkowy atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, należy też do Ligi Festiwalu Biegoweg oraz Zakopiańskiej Ligi Biegowej. Długość trasy wyniesie 5 kilometrów, co pozwoli na start każdemu, nawet nie najbardziej zaawansowanemu zainteresowanemu. Do pierwszego ogólnopolskiego wydarzenia sportowego organizowanego przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) można się jeszcze zapisać. Koszt pakietu to 49 złotych lub 60, jeśli opłata będzie uiszczona dopiero w biurze. Na zniżkę mogą liczyć cierpiący na chorobę – ich udział to koszt jedynie 10 zł. Formularz zgłoszeniowy można wypełnić TUTAJ, ale należy się spieszyć – zapisy kończą się 15 sierpnia.

 

Start i metę rywalizacji zaplanowano na Placu Niepodległości. Będzie to bieg uliczny na jednej pętli, na której pokonanie startujący będą mieli godzinę. Wystrzał startera zaplanowano na godz. 10. Wśród nagród w kategorii OPEN są m.in. lot nad Tatrami czy weekendowy pobyt w Spa.

 

Jak piszą organizatorzy, „bieg dedykowany chorym na mukowiscydozę, ma zachęcić naszych podopiecznych i wszystkich niepełnosprawnych do przełamywania barier i integracji z otoczeniem. Z drugiej strony intencją PTWM jest zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się chorzy na mukowiscydozę w Polsce.”

 

Obok Justyny Kowalczyk, której sponsor został także partnerem „Biegu o oddech”, w zawodach wystąpi m.in. skialpinista Andrzej Bargiel. Chociaż w tej chwili sportowcy są oddaleni od kraju o kilka tys. kilometrów (Bargiel wspina się w górach Tienszan, a Kowalczyk trenuje w Nowej Zelandii), we wrześniu będą na miejscu. - Pobiegnę z wami. Jestem pewna, że takiej pięknej koszulki i medali nie macie. Zapraszamy wszystkich! I małych i dużych. Chorych i zdrowych. I chudych i tych przy kości. I blondynki i brunetów. I sportowców i kanapowców – napisała w zaproszeniu na Facebooku Kowalczyk.

 

Informacje o biegu można znaleźć na stronie organizatora - bieg.ptwm.org.pl

 

MCh

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl