Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzostwa Europy w Rajdach Przygodowych - Beskid Niski pod patronatem skipol-a

Inne sporty -> Inne

2013-01-07


Adventure racing to bardzo ciekawa formuła. Dla jednych hobby, innych sport, a zarazem wyzwanie. Jej unikalną i charakterystyczną cechą jest fakt iż potrafi łączyć w sobie sporo motywów z wielu dyscyplin sportowych, takich jak kolarstwo, kajakarstwo czy biegi narciarskie. To czyni ją unikalną i wartą uwagi. Często w zimowych etapach takich zawodów, uczestnicy muszą przebiec "kilka" kilometrów właśnie na nartach biegowych. Niedługo będzie taka okazja, bowiem w dniach 23-27 stycznia 2013 odbędą się mistrzostwa Europy w rajdach przygodowych! Organizują nasi przyjaciele, czyli Igor Błachut ze swoim teamem 360 stopni, zapraszają i patronują także przyjaciele!Miło nam poinformować, że nasz portal objął patronat medialny nad czempionatem. Zapewniamy, że będzie dużo śniegu, a co za tym idzie, sporo biegówek i innych atrakcji. Impreza będzie miała miejsce w oddalonym daleko na wschód, tuż przy granicy, Beskidzie Niskim.


Już za miesiąc na starcie staną czteroosobowe zespoły, które zmierzą się z trasą liczącą pół tysiąca kilometrów. Pokonają je o własnych siłach, choć będzie jeden wyjątek. A w zasadzie dwa na każdy zespół. Tymi wyjątkami będą konie rasy huculskiej, bo to na nich odbędzie się ostatni etap czempionatu. Oprócz jazdy konnej, zawodnicy pokonają trasę zmieniając dyscypliny takie jak: kolarstwo górskie, bieg/trekking, narciarstwo biegowe, biegi na orientację, rakiety śnieżne, zadania wysokościowe i logiczne.

500 kilometrów to poważna sprawa i nie każdy odważy się na tak wielkie wyzwanie. Dlatego organizatorzy przygotowują również krótszy odcinek podczas równolegle rozgrywanego Rajdu Zimowego 360 Stopni – 160 kilometrów. Tutaj zgłosiło się już 13 drużyn, a będzie jeszcze więcej. Niedawno zapisał się również pierwszy zespół z Gorlic pod wiele mówiącą nazwą EPO Wieprze (Bartosz Malawski, Tomasz Barszcz). Na mistrzostwa Europy zgłosiło się dotychczas dziewięć ekip, ale to jeszcze nie koniec. Lista wciąż jest otwarta. W sumie na liście startowej są reprezentanci ośmiu krajów.

Rajdy przygodowe (z ang. adventure racing) to dyscyplina, w której ludzkie ciało i umysł są poddawane najtrudniejszej próbie. Przy tak długotrwałym wysiłku walka z własnymi słabościami stanowi klucz do sukcesu. Ta dyscyplina to nie tylko sport. To świetna okazja zaprezentowania turystycznych walorów naszego kraju. Trasa będzie przebiegać przez najciekawsze i najbardziej malownicze zakątki tego wciąż mało znanego – nawet w Polsce – regionu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej zawodów: AREC

Zapraszają: Igor Błachut, Dariusz Urbanowicz oraz portal skipol.pl

A oto dwa poglądowe filmy, jakie ekipa skręciła ubiegłej zimy (organizowali wówczas zawody rangi Pucharu Europy):

Pierwszy niczym trailer zawodów: 

Drugi z komentarzami uczestników, a zarazem organizatorów:

Piotr Walkowiak, Igor Błachut, Dariusz Urbanowicz

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl