Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Pałasz i Szwab poprowadziły trening dla dzieci

Inne sporty -> Skoki

2014-11-10

Joanna Szwab i Magdalena Pałasz promują skoki kobiet. W Chorzowie poprowadziły specjalny trening dla najmłodszych. Chętnych nie zabrakło!

 

Dzień po konferencji prasowej, na której zaprezentowane zostały kadry PZN w skokach narciarskich, w Chorzowie miało miejsce dość niecodzienne wydarzenie. Najlepsze polskie skoczkinie narciarskie - Magdalena Pałasz i Joanna Szwab poprowadziły trening dla... dzieci. Wydarzenie było możliwe dzięki zaangażowaniu Towarzystwa Ochrony Praw i Godności Dziecka 'Wyspa' i redakcji Hill Size Magazine, która ściągnęła reprezentantki Polski na Górny Śląsk.

 

Obie nasze reprezentantki dostały pod swoją opiekę grupę dzieciaków i przez ponad dwie godziny miały okazję wcielić się w rolę trenerek skoków narciarskich, co rusz angażując młodych fanów do aktywności fizycznej. Asia i Magda na początku przeprowadziły rozgrzewkę i serię ćwiczeń ogólnorozwojowych, ale nie zabrakło też ćwiczeń specjalistycznych. Co oczywiste, największej frajdy przysporzyła imitacja skoku, która jak się okazało, wcale nie jest tak łatwa, jak mogłoby się wydawać.

 

Mimo rekreacyjnego charakteru wydarzenia bez problemu dało się dostrzec kilka nieodkrytych jeszcze talentów, którym być może taki trening bardzo przypadnie do gustu, a rodzice zmuszeni zostaną do częstych podróży w Beskidy :) Uśmiechy na twarzach wszystkich były prawdopodobnie najlepszym podsumowaniem inicjatywy. Takie akcje nie tylko pokazują otwartość i profesjonalizm naszych skoczkiń, ale również pomagają zachęcić młode pokolenie do aktywności fizycznej, z czym - jak wiadomo - od lat są spore problemy.

 

Z Chorzowa, 

Piotr Majchrzak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl