Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Zapisy ruszyły! Nowości na 39. Biegu Piastów

Kocham biegówki -> News

2014-06-02

Znamy już biegi, które wejdą w skład 39. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego. A także cykl startów przygotowujący do Biegu Piastów, zwany 5-10-15. W 2015 roku Festiwal Narciarstwa Biegowego potrwa od 21 lutego do 2 marca.

Ale zanim rozpocznie się rywalizacja w ramach 39. Biegu Piastów odbędą się trzy imprezy z cyklu 5-10-15. – To pomysł na lepsze przygotowanie się do głównego startu, oswojenie się z trasami oraz dystansem, dla tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem biegowym – wyjaśnia Komandor Biegu Piastów, Dariusz Serafin.
5-10-15, jak sama nazwa wskazuje to trzy biegi, kolejno na 5, 10 i 15 kilometrów. Pierwszy odbędzie się już 20 grudnia, kolejny 10 stycznia, a najdłuższy na 15 km – 14 lutego – na dwa tygodnie przed Biegiem Piastów.
Aby zachęcić do startu w każdym z trzech biegów, organizator proponuje medal składający się z trzech części, z których każdą otrzymuje się na mecie kolejnego biegu i dopiero 14 lutego można skompletować cały medal.

Nocne bieganie

Kolejna nowość, już w ramach Festiwalu Narciarstwa Biegowego to Nocna Dziesiątka – bieg na 10 km stylem klasycznym, którego start nastąpi o godz. 18.00. A więc zimą będzie już ciemno. Zawodnicy pobiegną więc z czołówkami lub latarkami, w które muszą się wyposażyć przed startem.
Ten wyścig odbędzie się w poniedziałek 23 lutego 2015 roku.
39. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego otworzy, podobnie jak w tym roku – Rodzinna Dziesiątka. Także 10 km klasykiem, z dodatkową klasyfikacją rodzinną.
W niedzielę bieg na 15 km stylem dowolnym. Jeden z dwóch ogólnodostępnych biegów łyżwą w ramach całego Festiwalu.
W tygodniu tradycyjni biegi dla dzieci i młodzieży, o których organizator poinformuje w późniejszym terminie.

Kilometr krócej

I na koniec Festiwalu, też już tradycyjnie biegi główne. W piątek 10 km klasykiem. W sobotę bieg główny na 50 km klasykiem. A na zakończenie w niedzielę klasyk i łyżwa. Stylem dowolnym pobiegniemy na 30 km, a klasycznym na 25 km (do tej pory oficjalnie dystans wynosił 26 km, ale z reguły tych 26 km nie miał, stąd ta zmiana).
Trwają już zapisy na wszystkie wymienione biegi. Warto się pospieszyć z rejestracją, bo przypomnijmy, że na listach są już tysiące zawodników przepisanych z 38. Biegu Piastów – skróconego z powodu kiepskich warunków śniegowych.
Zapisy TUTAJ

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl