Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nowy termin 39. Biegu Piastów

Kocham biegówki -> News

2014-03-17

Decyzją zarządu Worldloppet 39. Bieg Piastów odbędzie się w dniach 27 lutego - 1 marca. Oznacza to, że w 2015 roku będzie można wystartować zarówno na 50 km w Biegu Piastów, jak i na 90 km w Biegu Wazów. Oba biegi odbędą się w odstępie 8 dni. Po raz pierwszy od kiedy polski maraton znalazł się w serii Wordloppet.

Normalnie Vasaloppet odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę marca. Ale, jako że w przyszłym roku w tym czasie w szewdzkim Falun kończyć będą się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, Bieg Wazów został przełożony o tydzień. Ta decyzja spowodowała, że w weekend 7-8 marca miały odbyć się trzy duże maratony zaliczane do Worldloppet: Vasaloppet, Engandin Skimarathon oraz Bieg Piastów. Dwa ostatnie dodatkowo zaliczane do FIS Marathon Cup, a pierwszy do Swix Ski Classic.

Ostatecznie decyzją Worldloppet, Bieg Piastów przyspieszono o tydzień. - Trzy biegi w jeden weekend to zdecydowanie za dużo. Dla Piastów to także szansa na udział większej ilości zawodników zagranicznych. Wszystkich zawodników z Europy Środkowej zapraszamy więc na Polanę Jakuszycką - powiedział Radiowej Jedynce, sekretarz generalny Worldloppet Ski Federation, Angelo Corradini.

Zapisy na 39. Bieg Piastów ruszają 1 czerwca. Mamy nadzieję, iż rzeczywiście impreza w 2015 roku przyciągnie rekordową ilość obcokrajowców.

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl