Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

W weekend pomagamy Szymkowi!

Kocham biegówki -> News

2014-01-28

W trakcie trwania weekendowych zawodów Salomon Nordic Sunday (1-2 lutego) na Polanie Jakuszykiej trwać będzie zbiórka na rzecz Szymka Uznańskiego – synka znanej z SNS-a zawodniczki: Agnieszki Wanżewicz – Uznańskiej. Szymek ma złośliwy nowotwór IV stopnia - Neuroblastomę.

Szymek zachorował 26 marca 2013. - Z podejrzeniem zapalenia wyrostka trafiliśmy do szpitala we Wrocławiu, gdzie po kilku godzinach zdiagnozowano złośliwy nowotwór IV stopnia - Neuroblastoma. Szymkowi miało zostać 2,5 miesiąca życia. Rozpoczęła się walka o jego życie – wspominają rodzice Szymka Agnieszka i Sebastian Uznańscy.
Chłopiec dzielnie stawił czoła chemioterapii, która trwała 4 miesiące. Następnie skomplikowana operacja wycięcia guza w śródpiersiu przy kręgosłupie. Kolejnym etapem było odseparowanie jego własnych komórek macierzystych (szpiku), by móc poddać go leczeniu „mega chemią". Dzielnie zniósł autoprzeszczep szpiku po którym, po stu dniach, przeszedł naświetlania... i tak minęło 8 miesięcy. Szymek żyje i nadal walczy z ogromnym uporem. W grudniu wygrał walkę z atopowym zapaleniem płuc, by móc przystąpić do przedostatniego etapu leczenia tabletkami, tzw. chemia podtrzymująca.
W czerwcu 2014 roku zaplanowany jest wyjazd do kliniki we Włoszech, gdzie zostanie poddany leczeniu klinicznemu przeciwciałami GD2. - To leczenie musimy sfinansować sami, gdyż NFZ nie refunduje terapii z uwagi na brak jej zarejestrowania. Obok walki o życie Szymka walczymy o zebranie kwoty 80-120 tys. euro. i nigdy nie tracimy nadziei na jego całkowite wyzdrowienie – mówią rodzice chłopca.
- W trakcie trwania zawodów Salomon Nordic Sunday (1-2 lutego - przp. red.) w biurze zawodów, w Stacji Jakuszyce i w innych miejscach na Polanie Jakuszyckiej wystawione będą specjalnie oznakowane puszki, do których możecie wrzucać datki na rzecz Szymona. Z góry dziękujemy za wszelką pomoc - mówi organizator SNS-a Beata Lepka.
Można także przekazywać darowizny na konto Fundacji „ Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" na konto 11 1160 2202 0000 0000 9484 1677 w tytule przelewu należy wpisać „Szymon Uznański". Można także przekazać 1% podatku - KRS 0000086210 cel szczegółowy „Szymon Uznański".
By móc bardziej poznać Szymka, któremu zechcieliby Państwo pomóc, zapraszamy na jego stronę www.szymonuznanski.blogspot.com . - To strona poświęcona osobom o wielkich sercach dla których ludzkie cierpienie nie jest obojętne. Dziękujemy za okazane serce – mówią Agnieszka i Sebastian Uznańscy.

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl