Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Świata w Jakuszycach nie jest zagrożony!

Kocham biegówki -> News

2014-01-09

Dziś po godz. 14.00 organizatorzy zawodów Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie otrzymali z Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) informację, że ich plan przygotowania tras na zawody Pucharu Świata w dniach 18-19 stycznia został zaakceptowany. W połączeniu z korzystnymi prognozami pogody oznacza to, że zawody w Szklarskiej Porębie nie są zagrożone!

W środę 8 stycznia na Polanie Jakuszyckiej gościła inspekcja z FIS. Gości z Federacji zażyczyli sobie szczegółowego planu przygotowania trasy na sobotnie i niedzielne zawody. Nie interesowały ich prognozy pogody, a jedynie możliwość zaśnieżenia tras w przypadku, gdyby naturalnych opadów nie było.
Takowy raport organizatorzy przygotowali jeszcze tego samego dnia i przesłali go do Federacji. Dziś – czwartek, 9 stycznia – po godz. 14.00 otrzymali odpowiedź – plan został zaakceptowany przez FIS i jest zielone światło do organizowania zawodów. – Na potrzeby zawodów potrzeba pięciu tysięcy metrów sześciennych śniegu – mówi Dariusz Serafin, Komandor Biegu Piastów. – Zwozimy go od wtorku. Dzięki uprzejmości Ski Areny w Szklarskiej Porębie i udostępnieniu nam armatek śnieżnych, zwozimy biały puch m.in. wytworzony właśnie ze Szrenicy.
Wspomnijmy jeszcze o korzystnych prognozach pogody. Według norweskiego serwisu meteorologicznego YR już w piątkowy poranek na Polanie Jakuszyckiej zacznie prószyć śnieg. Intensywne opady połączone z mrozem pojawią się w sobotni wieczór i potrwają ponad 30 godzin. - W ciągu najbliższego tygodnia może spaść ponad 30 centymetrów śniegu – zapowiada Jacek Jaśkowiak z Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie.

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl