Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Czesi najlepsi w Biegu Sylwestrowym

Kocham biegówki -> News

2014-01-01

84 osoby stanęły na starcie Biegu Sylwestrowego, który rozpoczął się o godzinie 23.45 na Polanie Jakuszyckiej, oczywiście 31 grudnia 2013 roku. Pierwszy zawodnik na mecie pojawił się już 1 stycznia. Kilka minut po północy. Zwycięzcami rywalizacji na dystansie nieco ponad 6 km okazali się goście z południa: Tomas Cada oraz Jitka Pesinova.

Czech Tomas Cada wbiegł na metę z czasem 17.52,3. Najlepsza kobieta, jego rodaczka Jitka Pesinova osiągnęła rezultat 18.23,2.
Na drugich miejscach uplasowali się Zbigniew Galik oraz Karolina Budzińska. Na trzecich: Mikołaj Miś i Ewa Szmel, która na strój narciarski ubrała jeszcze wieczorową sukienkę. – W końcu mamy Sylwestra. Jak się bawić, to na całego – mówiła na mecie.
Warunki na trasie były bardzo szybkie, spowodowała to m.in. padająca marznąca mżawka oraz lekki mróz. – Nawet nie zauważyłem, kiedy już byłem na mecie. Było naprawdę szybko – mówił po przebiegnięciu linii mety nasz redakcyjny kolega Zbyszek Galik.
Po biegu wszyscy jego uczestnicy mogli samodzielnie upiec kiełbasę na ognisku, a także usiąść i świętować w domkach na Polanie Jakuszyckiej. Kibice w czasie biegu mogli natomiast potańczyć na śniegu przy muzyce płynącej z głośników.
Szczegółowe wyniki dostępne TUTAJ.

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl