Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Organizatorzy Pucharu Świata walczą z czasem

Kocham biegówki -> News

2013-11-24

Zawody Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach (18-19 stycznia 2014 roku) odbędą się. To już pewne. Organizatorzy walczą obecnie z szybko uciekającym czasem. Tymczasem kibice czekają na uruchomienie sprzedaży biletów. Ta ma nastąpić w nadchodzącym tygodniu. Wiemy mniej więcej, ile będą kosztowały bilety.

W sobotę 23 listopada odbyła się inspekcja techniczna na Polanie Jakuszyckiej, dotycząca zbliżających się zawodów Pucharu Świata.
Jak informuje oficjalna strona zawodów w Szklarskiej Porębie (www.pucharswiata.szklarskaporeba.pl) – przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego oglądali m.in. miejsca, w których znajdzie się stadion zimowy, trybuny, biuro prasowe, szatnie itp.
Na Polanie Jakuszyckiej zjawili się m.in. kierownik zawodów – Czech Petr Mach (także delegat techniczny FIS na Igrzyska Olimpijskie w Soczi), jego asystent: Kinga Jaworek, jeden z szefów Komitetu Organizacyjnego Jacek Jaśkowiak, Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin, czy Zbigniew Stępień – kierownik stadionu, na co dzień m.in. prezes klubu MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.
Rozmawiano o wytyczeniu trasy sprintu, tak by na kolejny dzień optymalnie przygotować bieg dystansowy. Delikatnie przestawiono także lokalizację stadionu i trybun, by wszystko dopasować do transmisji telewizyjnej, którą zrealizuje włoska firma Infront Media.
Organizatorzy starają się nadrobić obecnie wszelkie zaległości, pracuje już biuro zawodów, rozpoczął się proces zamówień i zakupów potrzebnych do organizacji Pucharu Świata na Polanie.
Nadal nie ma oficjalnych informacji dotyczących wejściówek na zawody, ale nam udało się zdobyć kilka informacji w tej sprawie. Wiemy, że bilety będą sprzedawane za pośrednictwem portalu Kup Bilet, czyli tak samo, jak w przypadku PŚ w skokach narciarskich w Wiśle oraz Zakopanem.
Ceny wejściówek mają się wahać od 45 do 140 zł. Z naszych informacji wynika, że ich sprzedaż ma się rozpocząć w nadchodzącym tygodniu, czyli jak wcześniej pisaliśmy – jeszcze w listopadzie.
Nie wiadomo, czy podobnie, jak w 2012 roku, także teraz będą wyznaczone specjalne sektory dla kibiców przy trasie zawodów, czy zostaną tylko miejsca na stadionie.

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl