Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bieg Piastów zmienia się dla zawodników

Kocham biegówki -> News

2013-10-06

Sporo ostatnio było szumu o zmianie trasy i lokalizacji Biegu Piastów. Ale nie o tym chcemy Wam dziś napisać, bo akurat te sensacyjne wieści się nie potwierdziły. Dziś zaprezentujemy Wam informacje dotyczące nowości czekających w 38. Biegu Piastów na wszystkich zawodników.

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia i zdementowania informacji dot. przenoszenia Biegu Piastów do Karpacza lub Świeradowa Zdroju, a także zamykania Dolnego Duktu Końskiej Jamy. – Nie ma takiego zagrożenia w najbliższym sezonie, byśmy cokolwiek przenosili, czy zamykali – zapewnia prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów Julian Gozdowski. – Ja po prostu przedstawiłem wcześniej wszelkie możliwe scenariusze na najbliższe lata. Nawet te najbardziej pesymistyczne – dodaje w rozmowie z nami.
Ale teraz już o tym co nowego w 38. Biegu Piastów, który tradycyjnie odbędzie się na Polanie Jakuszyckiej – od 28 lutego do 2 marca 2014 roku. – Wszystko robimy z myślą o zawodnikach, ich komforcie i ułatwieniu im życia przed i po biegu – zaznacza komandor BP Dariusz Serafin.
Po pierwsze przeniesiona zostanie wioska zawodnicza – z parkingu naprzeciwko Hotelu Biathlon w centrum Polany Jakuszyckiej. Namioty - szatnie będą usytuowane, tam gdzie do tej pory znajdowały się namioty służb mundurowych, czyli w okolicach garażu dla ratraków, niedaleko linii mety.
Także scena, na której odbędą się dekoracje oraz losowania nagród zmieni swoją lokalizację. Znajdzie się między dwoma głównymi budynkami na Polanie, tam gdzie była chociażby podczas Letniego Biegu Piastów.
Catering znalazłby natomiast miejsce naprzeciwko strzelnicy.
- Dzięki tym wszystkim zabiegom uwolni nam się parking naprzeciw Hotelu Biathlon, a to chyba bardzo dobra wiadomość, dla wszystkich biegaczy, którzy przyjeżdżają do nas autobusami – mówi Dariusz Serafin.
Ale, żeby nie zatamować parkingu zbyt szybko, władze Biegu Piastów wprowadzają jeszcze dodatkową regulację – wjazd na parking będą miały tylko te auta, w których znajdzie się co najmniej trzech zawodników z numerami startowymi na dany dzień!
Kolejna nowość to biuro wydawania numerów, które będzie się mieściło w Hotelu Biathlon Sport& Resort w Jakuszycach. Przed budynkiem będą specjalnie wyznaczone miejsca parkingowe dla tych, którzy przyjadą po odbiór numerów startowych.
Inna będzie także organizacja szatni – z podziałem na męskie i damskie. - W szatniach przebierzemy się, a potem przejdziemy do osobnego namiotu, w którym będzie zlokalizowany depozyt na nasze rzeczy – zapowiada komandor Biegu Piastów.
No i na koniec jednym zdaniem o Festiwalu Narciarstwa Biegowego, który zacznie się 22 lutego, a zakończy 2 marca. W tym czasie w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach odbędzie się aż 17 biegów, m.in. w ramach Salomon Nordic Sunday, czy Światowe Igrzyska Polonijne!

O szczegółach Festiwalu już za kilka dni na naszym portalu!

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl