Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mały Bieg Piastów dla całych rodzin

Kocham biegówki -> News

2013-06-29

W dniach 22 - 23 lutego 2014 roku odbędzie się II Mały Bieg Piastów. W nadchodzącym sezonie drugi dzień imprezy będzie jednocześnie finałem popularnego cyklu Salomon Nordic Sunday. Natomiast pierwszego dnia odbędzie się rywalizacja rodzinna.

W sobotę 22 lutego na Polanie Jakuszyckiej wystartuje Rodzinna Dziesiątka - bieg na 10 km stylem klasycznym, w którym preferowane będzie, jak wskazuje nazwa - rodzinne bieganie.

Zawody odbędą się dokładnie na tej samej trasie, na której przez ostatnie lata ścigali się uczestnicy biegu na 10 km klasykiem na „dużym" Biegu Piastów. Przypomnijmy, że od najbliższego sezonu na BP 10 km stylem klasycznym zastąpił wyścig na 15 km CT.
W sobotniej Dziesiątce preferowane będą rodziny, ale można także startować indywidulanie. Dla rodzin organizatorzy przewidzieli trzy dodatkowe kategorie:

  • * Najbardziej wiekowa rodzina - o wygranej decyduje suma wieku wszystkich zawodników z danej rodziny, którzy ukończyli bieg. Rodzina to minimum dwie osoby.
  • * Najszybsza rodzina –łączny czas czterech najszybszych członków zgłoszonej rodziny.
  • * Najbardziej „zróżnicowana" rodzina – o wygranej decyduje największa różnica wiekowa pomiędzy najmłodszym a najstarszym zawodnikiem rodzinnej drużyny, którzy ukończyli bieg.

W niedzielę 23 lutego finał cyklu Salomon Nordic Sunday. Zawodnicy zgodnie z tradycją będą ścigali się dwoma stylami, na takim samym dystansie - 12 km. Ale co ciekawe, po raz pierwszy na dwóch odrębnych trasach - dla klasyka oraz łyżwy.
Kolejna nowość i ciekawostka dotyczy zapisów na oba biegi. O ile na sobotnią Rodzinną Dziesiątkę opłata startowa jest konwencjonalna – czym szybciej się zapiszemy, tym mniej zapłacimy. O tyle zapisy na finał SNS-a są uzależnione od kolejności zgłoszeń. Pierwsza 50-tka zapisanych zapłaci zaledwie 40 zł, kolejne 100 osób już 10 zł więcej, następna setka kolejne 10 zł itd.
Zapisy na Mały Bieg Piastów ruszają 1 lipca w południe na portalu firmy Datasport.
Więcej informacji o Małym Biegu Piastów, w tym jego regulamin na stronie Stowarzyszenia Bieg Piastów, a dokładnie TUTAJ.

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl