Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nowości dotyczące jakuszyckich tras biegowych

Kocham biegówki -> News

2014-08-03

Zapowiada się w tym sezonie na sporo zmian dotyczących narciarskich tras biegowych na Polanie Jakuszyckiej i w jej okolicach. Jest szansa na reaktywowanie pewnych odcinków. Będą także fragmenty zamknięte - tylko dla sportowców i grup zorganizowanych.

 

W ostatniej rozmowie z Komandorem Biegu Piastów usłyszeliśmy, że Stowarzyszenie Bieg Piastów prowadzi rozmowy z Nadleśnictwem Szklarska Poręba w sprawie kilku dodatkowych tras zimowych, m.in. doskonale znanego szlaku wokół Koziego Grzbietu.

Tą trasę pamięta doskonale wielu biegaczy. Jeżeli rozmowy zakończą się sukcesem, być może już tej zimy będziemy mogli z Rozdroża Pod Działem Izerskim skręcić w stronę Harrachova, a kilkaset metrów przed stacją kolejową Harrachov - Mytiny skierować się w stronę Koziego Grzebietu i obiegając go, trafić do Stacji Turystycznej Orle. Jeszcze kilka lat temu można było swobodnie biegać po tym fragmencie, były tam także rozgrywane zawody.

Kolejna nowość dotyczy części tras wyczynowych, FIS-owskich, w najbliższej okolicy Polany Jakuszyckiej. Jak zapowiada Komandor Biegu Piastów, opracowywany jest nowy regulamin tych tras. Część z ich tej zimy ma być dostępna jedynie dla zawodników, ewentualnie dla grup szkoleniowych, przebywających na obozach w Izerach, oczywiście pod opieką instruktorów.

 

(huc)

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl