Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nie ma pieniędzy na rozbudowę Polany Jakuszyckiej!

Kocham biegówki -> News

2014-10-17

Polski rząd, na dziś, nie da pieniędzy na modernizację i rozbudowę Ośrodka Narciarstwa Biegowego i Biathlonu Jakuszyce. Ta inwestycja zostały wykreślona z głównej listy z tzw. kontraktu terytorialnego - czyli listy ważnych dla regionu inwestycji, na które rząd przeznaczy pieniądze w latach 2014 - 2020. Trafiliśmy na listę rezerwową...

 

Jak informuje „Gazeta Wrocławska" Na pierwotnej liście, wysłanej przez dolnośląskich urzędników do Warszawy, znajdowało się ponad 50 inwestycji. Po zakończonych właśnie negocjacjach z rządem zostało 20 (w tym z inwestycji sportowych jedynie przebudowa basenu przy ul. Wejherowskiej we Wrocławiu), a około 30, w tym jakuszycką - przeniesiono na listę rezerwową. - To oznacza, że ich realizacja będzie uzależniona od tego, ile będą kosztowały pozostałe, ważniejsze inwestycje – wyjaśniają dziennikarze „Gazety Wrocławskiej".

 

Dlaczego aż tyle projektów nie znalazło się w podstawowej części kontraktu, która daje 100 proc. szans na ich realizacje? W urzędzie tłumaczą, że z góry wiedzieli że część przedsięwzięć zostanie wykreślona. Celowo wpisano ich więcej. - Na tym polegają negocjacje. My przedstawiliśmy naszą wizję. Rząd swoją. Ważne, że projekty, które są na liście rezerwowej, ciągle zachowują swoją szansę na realizację - mówi Jarosław Perduta, rzecznik marszałka Cezarego Przybylskiego.


Ministerstwo co prawda uznało rozbudowę ośrodka na Polanie Jakuszyckiej za ważne przedsięwzięcie, ale jedynie zaproponowało finansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

Piszemy jedynie, ponieważ takie zapewnienie z Ministerstwa Sportu i Turystyki już ponad dwa lata temu – 20 czerwca 2012 roku - do Stowarzyszenia Bieg Piastów trafiło pismo z Ministerstwa informujące, że Rozbudowa ONBiB Jakuszyce przeszła pierwszy etap kwalifikowania zadań do Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Już wtedy zakwalifikowano ją do planu wieloletniego. - Aby znaleźć się w planie na dany rok trzeba było spełnić szereg warunków, m.in. mieć gotowy projekt rozbudowy, który kosztuje około miliona złotych. No i zabezpieczyć wkład własny, czyli 50 procent całej inwestycji. A na to nas po prostu ne było i nadal nie stać - podsumowuje komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin.

 

/huc/

 

Komentarze - 1

skimaniak

Opublikowano: 2014-10-17 13:40:21

Już szykuję łopatę, może się przydać. W lodówce zmieszczę max. 50kg śniegu...

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl