Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bieg Piastów idzie w stronę spółki

Kocham biegówki -> News

2014-10-19

W sobotę w Ośrodku Narciarstwa Biegowego i Biathlonu odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Bieg Piastów. Obecni na zebraniu zadecydowali o kontynuowaniu rozmów w sprawie stworzenia spółki, która miałaby rozbudować a potem zarządzać Polaną Jakuszycką.

 

Przypomnijmy, że spółkę miałyby stworzyć Dolnośląski Urząd Marszałkowski, Stowarzyszenie Bieg Piastów oraz Miasto Szklarska Poręba.
Wczoraj członkowie Stowarzyszenia upoważnili zarząd do dalszych rozmów w sprawie założenia spółki. Jeżeli ta powstanie to ona weźmie na siebie rozbudowę Polany i potem zarządzanie ją. W myśl porozumienia, w takim wypadku Stowarzyszenie miałoby przekazać do spółki cały majątek (budynki, ratraki, skutery itp.), a samo nadal zajmowałoby się organizacją Biegu Piastów i innych imprez biegowych (m.in. Jakuszycka Zadyszka, 5-10-15).
Na sobotnim zebraniu byli obecni m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego - Dyrektor Departamentu Prawnego i Kadr Sebastian Kącki oraz Dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Marcin Przychodny.
Obaj zapewnili, że Urząd Marszałkowski znajdzie pieniądze, by móc skorzystać ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Przypomnijmy, że kilka dni temu okazało się, że rozbudowa Polany trafiła na listę rezerwową tzw. kontraktu terytorialnego i nie może na razie liczyć na pieniądze z samorządu wojewódzkiego.
Teraz szansą dla niej jest Fundusz Ministerstwa Sportu, ale tu warunkiem koniecznym jest posiadanie wkładu własnego. I właśnie takowy wkład zapewnili przedstawiciele Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.
W sobotnim zebraniu brał udział także Burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński, który potwierdził udział miasta w spółce, ale z niewielkim, patrząc na szacowane koszty, wkładem finansowym.

 

/huc/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl