Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Jest zgoda na nowe trasy w Jakuszycach

Kocham biegówki -> News

2014-10-21

Co najmniej 10 kilometrów nowych wyratrakowanych tras przybędzie w tym sezonie w Jakuszycach, oczywiście jak pozwoli na to pogoda, a dokładnie warunki śniegowe. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wyraziła zgodę na przygotowywanie tras biegowych wokół Kozińca oraz z Rozdroża pod Działem Izerskim w stronę trasy Cietrzewia!

 

Dzięki decyzji RDOŚ, po latach wróci możliwość biegania po przygotowanych trasach wokół Kozińca. Ten szlak doskonale znają m.in. uczestnicy Biegu Izerskiego oraz Biegu Retro, organizowanych od lat przez Stanisława Kornafela ze Stacji Orle. Teraz nie będzie trzeba czekać do marca, by tamtędy pobiegać. - Dzięki temu będziemy mogli na Rozdrożu pod Działem Izerskim skręcić w stronę Harrachova, obiec Koziniec i dotrzeć do Orla - wylicza Komandor Biegu Piastów, Dariusz Serafin.

 

Na tym samym Rozdrożu będzie miała swój początek także zupełnie nowa trasa. - A dokładnie łącznik Rozdroża z trasą Cietrzewia. Patrząc od strony Polany, na Rozdrożu skręcamy w prawo i biegniemy w kierunku tras Justynki i Cietrzewia - informuje Komandor.

 

Jak co roku, także tej zimy oficjalne otwarcie sezonu narciarskiego w Jakuszycach jest planowane na 1 grudnia. Ale możliwe, że ratraki wcześniej wyjadą na trasy.


Zgodnie z kalendarzem i ustaleniami, 1 grudnia oficjalnie rozpocznie się przygotowywanie tras narciarskich, o ile oczywiście pogoda na to pozwoli. - Ale już po pierwszych większych opadach śniegu na trasy wyjadą ratraki. Po to, by sprawdzić je po przeglądach i przetestować w warunkach zimowych - tłumaczy Dariusz Serafin.


O tym, gdzie i kiedy będą testowane ratraki, Stowarzyszenie Bieg Piastów będzie informowało na bieżąco na swoim profilu na Facebooku , tak by narciarze nie byli zaskoczeni, gdy któryś z ratraków spotkają na trasie...

 

/huc/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl