Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Prawie cały majątek Biegu Piastów ma trafić do nowej spółki

Kocham biegówki -> News

2014-11-08

Zdecydowaną większością głosów Członkowie Stowarzyszenia Bieg Piastów zadecydowali o przystąpieniu do spółki z Województwem Dolnośląskim i miastem Szklarska Poręba oraz o przekazaniu prawie całego swojego majątku (czyli ośrodka narciarskiego w Jakuszycach) tejże spółce.

 

Taka decyzja zapadła w sobotę na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia. Celem spółki ma być rozbudowa ośrodka i zarządzanie nim. Inwestycje mają umożliwić lepszą obsługę narciarzy amatorów oraz organizację kolejnych zawodów narciarskich najwyższej rangi, a co za tym idzie - promocję regionu i kraju.

 

Spółka powstanie, pod warunkiem, że przystąpią do niej Województwo Dolnośląskie (reprezentowane przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski) i miasto Szklarska Poręba (reprezentowane przez Urząd Miasta). Na chwilę obecną Urząd Marszałkowski i Miasto nie podjęły takiej decyzji. Z tego co wiemy, może chodzić o warunki na jakich miałoby nastąpić utworzenie spółki. Z naszych informacji wynika, że Stowarzyszenie ma nadal organizować Bieg Piastów natomiast spółka zajmie się utrzymaniem obiektów, tras itd.

 

Stowarzyszenie chcę pozostawić dla siebie skrawek terenu na Polanie (w okolicach garażu dla ratraków) na nową siedzibę Stowarzyszenia. Tam miałoby znaleźć się biuro, archiwum oraz muzeum Biegu Piastów. Obiekt ten miałby powstać dzięki pieniądzom uzyskanym z dzierżawy dwóch działek w rejonie przystanku kolejowego, na których powstają wypożyczalnie. Do spółki trafią natomiast wszystkie pozostałe budynki Stowarzyszenia, a także ruchomości, czyli m.in. ratraki, skutery, quady itp.

 

Docelowo za przygotowanie tras, udostępnienie obiektu, parkingów oraz sprzętu (m.in. ratraki) w związku z Biegiem Piastów, Stowarzyszenie będzie musiało płacić spółce. Jak tłumaczą zwolennicy powstania spółki, Stowarzyszenie nie miałoby szans samodzielnie pozyskać pieniędzy na rozbudowę ośrodka.

 

Teraz piłka jest po stronie Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Miasta.

 

/red/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl