Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Narciarz biegowy prezydentem Poznania

Kocham biegówki -> News

2014-12-02

Jacek Jaśkowiak został w niedzielę wybrany prezydentem Poznania. Jaśkowiak to Wiceprzewodniczący komitetu organizacyjnego zawodów Pucharu Świata w narciarstwie biegowym w Szklarskiej Porębie, a także trzykrotny Worldloppet Master.

 

Jacek Jaśkowiak był współodpowiedzialny za organizację zawodów Pucharu Świata w narciarstwie biegowym w Szklarskiej Porębie. am również biega na nartach - od 2002 roku. 

Na swoim koncie ma praktycznie wszystkie biegi z serii Worldloppet, poza rosyjskim Demino, które do rodziny Worldloppet dołączyło w 2012 roku, czyli stosunkowo niedawno. - Najbardziej lubię oczywiście Bieg Piastów, ale także Marcialongę, Finlandia Hiihto, König Ludwig Lauf i Sapporo International Ski Marathon w Japonii - wylicza w wywiadzie na portalu Biegówki pod Tatrami.

Dzięki swoim występom Jacek Jaśkowiak już trzykrotnie został Worldloppet Masterem, co plasuje go na trzecim miejscu w Polce pod tym względem.

Nowy prezydent Poznania jest także członkiem Komisji Światowej Federacji Narciarskiej (FIS) do spraw Pucharu Świata w biegach narciarskich.

W Poznaniu Jacek Jaśkowiak promuje narciarstwo biegowe wraz ze sporą grupą pasjonatów tego sportu.

/huc/

 

fot. Marcin Oliva Soto/olivasoto.com

Jacek Jaśkowiak w rozmowie z Leszkiem Kosiorowskim z portalu Biegaj w Karkonoszach

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl