Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

40. Międzynarodowy Bieg Narciarski O Istebniański Bruclik [ZAPOWIEDŹ]

Kocham biegówki -> News

2014-12-17

8 lutego 2015 roku, niedziela, trasy narciarskie na Kubalonce – to planowany termin i miejsce biegu narciarskiego „O Istebniański Bruclik”. Istebniański Bruclik - główna nagroda biegu zostanie wręczona zwycięzcy rywalizacji na 15 km wśród mężczyzn, natomiast Istebniański Kabotek, to nagroda główna wśród kobiet, którą otrzyma zwyciężczyni biegu na 5 km.

 

Bieg o Bruclik to tradycyjne zawody narciarskie organizowane corocznie od 1974 roku, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych naszego regionu i sąsiadujących z nami gmin Czech i Słowacji oraz terenu całej Polski. W zawodach bierze udział ok. 300 biegaczy oraz 500 kibiców.

 

REGULAMIN

 

- Zapisy do poszczególnych grup startowych rozpoczynać się będą na godzinę przed startem, a kończyć 30 minut przed startem danej grupy.

- Przy zapisach zawodnik powinien okazać dowód tożsamości. Zawodnicy startują na własną odpowiedzialność.

- Obowiązuje wpisowe 20 zł lub 200 koron czeskich od dorosłych, zaś dzieci bezpłatnie. Opłata zawiera ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

- Każdy zawodnik po ukończonym biegu otrzymuje pamiątkowy medal, jubileuszowy upominek oraz ciepły posiłek i herbatę. W biegu obowiązuje styl klasyczny.

- Bieg rozpocznie się ze startu wspólnego dla poszczególnych grup.

- W imprezie mogą startować zawodnicy czynni - zrzeszeni w klubach, towarzystwach zarówno w kraju jak i za granicą - oraz osoby indywidualne, traktujące udział w biegu jako zabawę.

- Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii otrzymują puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

- Nagroda główna – istebniański bruclik - zostanie wręczona dodatkowo zwycięzcy biegu głównego mężczyzn na 15 km. Natomiast istebniański kabotek zostanie wręczony zwyciężczyni biegu kobiet na 5 km.

- Sprawy nie ujęte w regulaminie oraz jego interpretacja należeć będą do Komitetu Organizacyjnego.

- Zawody zostaną przeprowadzone z regulaminem PZN.

- Informacji udziela Ośrodek Kultury w Istebnej tel. 033 855 62 08. Osobą do kontaktu jest Karina Czyż.

Aktualen informacje o biegu - www.istebna.eu

 

REGULAMIN BIEGU

 

Karina Czyż/UG Istebna

 

od redakcji: bardzo nam miło po raz kolejny patronować tej najstarszej imprezie w biegach narciarskich rozgrywanych w Polsce. ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU!

 Na zdjęciu powyżej zwyciężca zawodów z 2011 roku Mariusz Michałek.

Mamy także ciekawostkę dla historyków, 34. Bieg O Istebniański Bruclik w 2009 roku wygrał obecny trener kady A Janusz Krężelok. Wyniki w artykule powiązanym poniżej.

 

/KaCe/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl