Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Czy jeszcze w te Święta pobiegamy w Jakuszycach?

Kocham biegówki -> News

2014-12-25

Noc z 24 na 25 grudnia była w Jakuszycach istną opadową karuzelą. Najpierw śnieg, potem deszcz, aż wreszcie znów śnieg. Gdy w czwartkowe popołudnie zobaczyliśmy gęste chmury nad górami natychmiast pojechaliśmy na Polanę szukać śniegu... Znaleźliśmy!

 

Przed godz. 15.00 w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, już od Szklarskiej Poręby sypało na całego. A na Polanie było biało (na zdjęciu początek Górnego Duktu, ok. godz. 15.15). Może i na trasach nie było jeszcze dużo śniegu - od 3 do 5 centymetrów, ale wzrastająca intensywność opadów i prognozy pogody (cała noc ze śniegiem i to coraz większym) pozwalają nam być optymistami.

 

- Najważniejsze, że jest wreszcie mróz. Po ostatnich opadach deszczu, woda która wsiąkła w jakuszyckie podłoże, zamarznie i zrobi nam dobry podkład pod śnieg - wyjaśnia Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin. - To w połączeniu z optymistycznymi prognozami, czyli śniegiem padającym przez całą noc z czwartku na piątek spowoduje, że najprawdopodobniej w drugi dzień świąt pobiegamy na nartach!

 

Komandor zapowiada, że jak tylko na trasach znajdzie się ponad 10 centymetrów śniegu, w drugi dzień Świąt rano wyjedzie ratrak i przygotuje szlaki, tam gdzie to będzie możliwe. Komunikat w tej sprawie powinien pojawić się na stronie i Facebooku Biegu Piastów - 26 grudnia do godz. 10.00, a może nawet wcześniej.

 

Więcej zdjęć z Jakuszc z dzisiejszego popołudnia znajdziecie TUTAJ 

 

/huc/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl