Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

W Jakuszycach jest już 20 km przygotowanych tras!

Kocham biegówki -> News

2014-12-27

Po opadach śniegu w nocy z czwartku na piątek oraz niespodziewanych opadach przez cały piątek, przedstawiciele Stowarzyszenia Bieg Piastów zapewniają – Bieg Sylwestrowy, a także kolejne zawody planowane na Polanie: Enervit Classic 5-10-15 i Salomon Nordic Sunday, odbędą się! A kilometrów tras powinno przybywać i to już dziś!

 

- W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, dzięki nocnym opadom śniegu udało nam się przygotować 20 kilometrów tras biegowych. Tor do klasyka założyliśmy na Górnym Dukcie, Dolnym Dukcie oraz na drodze w stronę Kopalni.
Dodatkowo ratrak przejechał trasę spacerową w stronę Orla, a także od Orla w stronę Samolotu (dokładnie do punktu nr 12) - informuje Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin.


Na Samolocie oraz w jego okolicach także znajduje się sporo śniegu, ale tam jest jeszcze miękkie, mokre podłoże. Gdy jednak niskie temperatury odpowiednio zmrożą grunt, także tam będzie można przygotować trasy.
- Jeżeli śnieg nadal będzie padał, to być może już w sobotę będziemy mogli przygotować ż 30 kilometrów tras do biegania na nartach – zapowiada Komandor Biegu Piastów, Dariusz Serafin.

 

Na dziś Komandor zapewnia, że przy obecnych warunkach i prognozach zapowiadających na najbliższe dni spory mróz, zorganizowane będą wszystkie zapowiadane na kolejne dni zawody, czyli:

  • Bieg Sylwestrowy (środa, 31 grudnia) – zapisy TUTAJ
  • Enervit Classic 5-10-15 (sobota, 3 stycznia) – zapisy TUTAJ
  • Salomon Nordic Sunday (niedziela, 4 stycznia) – zapisy TUTAJ

 

/huc/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl