Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nowe władze Biegu Piastów. Jest decyzja o budowie ośrodka na Polanie Jakuszyckiej!

Kocham biegówki -> News

2015-03-21

Jednogłośnie Członkowie Stowarzyszenia Bieg Piastów zobowiązali dziś zarząd tej organizacji do dalszych negocjacji z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego w sprawie sprzedaży części Polany Jakuszyckiej w celu budowy na niej nowoczesnego, całorocznego ośrodka sportowego.

 

Decyzja zapadła na Walnym Zgromadzeniu Członków Stowarzyszenia Bieg Piastów, które odbyło się w Jakuszycach. Na jej podstawie, Zarząd Stowarzyszenia Bieg Piastów podjął uchwałę w sprawie sprzedaży części Polany Jakuszyckiej, niezbędnej do unowocześnienia ośrodka. Decyzja ta jest zgodna z ustaleniami, jakie zapadły podczas niedawnych rozmów władz Biegu Piastów z przedstawicielami marszałka. Szczegółowe warunki sprzedaży zostaną ustalone podczas dalszych negocjacji z UMWD.


- Pomysł jest taki, że na terenie, który kupi Urząd Marszałkowski, będą organizowane zawody wyczynowe, a na pozostałym, należącym nadal do nas, będzie dominować rekreacja – mówi prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów, Zygmunt Bobowski. - Nasze Stowarzyszenie nadal będzie organizować zawody otwarte dla wszystkich. Naszą ambicją jest, aby było ich jeszcze więcej.

 

Na podstawie rozmów z reprezentantami marszałka województwa, Stowarzyszenie jest przekonane, że w umowie będzie mieć zagwarantowaną służebność, czyli prawo do korzystania ze sprzedanego terenu, podczas Biegu Piastów i przygotowań do niego oraz innych zawodów.

 

Członkowie Stowarzyszenia Bieg Piastów wybrali dziś swój Zarząd. Prezesem pozostaje Zygmunt Bobowski, na wiceprezesów zostali wybrani Maciej Pawłowski i Dariusz Serafin, na sekretarza Marek Chromicz. Ponadto w Zarządzie będą pracować: Kaja Sznajdrowicz, Leszek Wyspiański i Dorota Dziadkowiec-Michoń.

 

Wybrano także Komisję Rewizyjną. Jej skład: Janusz Rodziewicz, Andrzej Kusztal, Walter Judka.

 

Walne Zgromadzenie potwierdziło decyzję Zarządu o nadaniu Julianowi Gozdowskiemu tytułów honorowego prezesa i komandora Biegu Piastów. Został on ponadto wybrany pełnomocnikiem Walnego Zgromadzenia.

 

/red/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl