Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

To jeszcze nie koniec sezonu w Jakuszycach! Pobiegnij na nartach i pomóż Romkowi

Kocham biegówki -> News

2015-04-02

Niespodziewany powrót zimy w Góry Izerskie spowodował, że Stowarzyszenie Bieg Piastów postanowiło nie kończyć sezonu narciarskiego. Od piątku 3 kwietnia ponownie przygotowywane będą trasy biegowe, a w sobotę 11 kwietnia w ramach Biegu charytatywnego dla Romka możecie pościgać się na nartach!

 

- Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem nasz Ośrodek miał być otwarty do wtorku 31 marca włącznie - mówi Komandor Biegu Piastów, Dariusz Serafin. - Postanowiliśmy, że ratownictwo medyczne zabezpieczymy dodatkowo w okresie świątecznym; od 3 do 6 kwietnia oraz w kolejny weekend: 11-12 kwietnia. Ratownicy będą dyżurowali w tych dniach w godzinach od 9.00 do 15.30. W miarę możliwości śniegowych w tych dniach na trasę regularnie będzie wyjeżdżał ratrak.

 

W Jakuszycach w ostatnich dwóch dniach spadło ok. 20 centymetrów świeżego śniegu. To spowodowało także decyzję o organizacji dodatkowego biegu narciarskiego w ramach Biegu charytatywnego dla Romka.

 

Romek Geftasewicz, absolwent jeleniogórskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, po obronie licencjatu na Kolegium Karkonoskim w Jeleniej Górze dowiedział się, że jest chory na stwardnienie rozsiane. Dzięki lekarzom i ludziom dobrej woli, ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

Coraz bardziej dotkliwe objawy choroby uniemożliwiają mu jednak samodzielne życie. Stwardnienie rozsiane uszkadza centralny układ nerwowy. Romek ma problemy z koordynacją wzrokowo-ruchową, utrzymaniem równowagi, osłabieniem mięśni. - Podjąłem decyzję o poddaniu się wlewowi komórek macierzystych do rdzenia kręgowego. Ten zabieg to moja szansa, ale jest przeprowadzany w klinice w Indiach, a jego koszt, wraz z przelotem, pobytem, opieką i tłumaczem, to 100 tysięcy złotych – mówi. - Nie mam pieniędzy na leczenie, dlatego będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc finansową.

 

Stowarzyszenie Bieg Piastów postanowiło wesprzeć Romka. - Pierwotnie mieliśmy zorganizować tylko biegi górskie, ale zima zrobiła nam niespodziankę, stąd decyzja także o biegu na nartach. Dochód z biegów zostanie przeznaczony na leczenie Romka - zapowiada Komandor Serafin.

 

Pętla ma 6,5 km długości. Na nogach można będzie ją przebiec raz lub dwa razy. Natomiast na nartach biegniemy jedną pętlę. Narciarze startują z pierwszej linii. Start o godz. 11.00.

 

Każdy z zawodników otrzyma pamiątkowy medal. Po zawodach zostanie zorganizowane ognisko z kiełbaskami. Będzie można odpłatnie pojechać na krótką wycieczkę quadem lub skuterem śnieżnym (zależy od pogody).

 

Zapisy TUTAJ


Wpisowe to datki (co najmniej 50 zł), które prosimy wpłacać bezpośrednio na konto, na którym Romek zbiera pieniądze na leczenie.
Wpisowe można też będzie wpłacać w dniu biegu, w biurze Stowarzyszenia Bieg Piastów na Polanie Jakuszyckiej.
Dane do przelewu:
Roman Geftasewicz
ul. Wyczółkowskiego 32/6
58-500 Jelenia Góra
Bank Zachodni WBK:
79 1090 1926 0000 0001 2970 3135

 

Podczas biegu zostanie zorganizowania publiczna zbiórka pieniędzy.

/huc/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl