Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Porozumienie przedwstępne ws. Polany Jakuszyckiej zostało podpisane!

Kocham biegówki -> News

2015-11-18

Dziś została podpisana umowa przedwstępna pomiędzy Stowarzyszeniem Bieg Piastów a Dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim, dotycząca odsprzedania i dzierżawy terenów na Polanie Jakuszyckiej. Wygląda na to, że sprawy dotyczące rozbudowy Polany zostały unormowane. Czekamy teraz na wbicie pierwszej łopaty. Choć tak szybko to raczej nie nastąpi.

 

Dziś podpisana została umowa, która otwiera drogę do modernizacji i rozbudowy ośrodka narciarstwa biegowego w Jakuszycach.

 

Stowarzyszenie Bieg Piastów zgodziło się częściowo sprzedać, a częściowo wydzierżawić Polanę Jakuszycką spółce Dolnośląski Park Innowacji i Nauki (podległej samorządowi Województwa Dolnośląskiego).

Bieg Piastów przekaże swoje tereny wraz z długami, które wynoszą ok. 550 tysięcy złotych. Spółka marszałka za pieniądze województwa i ministerstwa sportu ma wybudować w Jakuszycach ośrodek sportów zimowych, który będzie w stanie organizować nawet zawody Puchary Świata.

 

Koncepcję ośrodka opracuje komisja z udziałem przedstawicieli Stowarzyszenia Bieg Piastów, Polskiego Związku Biathlonu, Polskiego Związku Narciarskiego i spółki DPiN.

 

Umowa przedwstępna zobowiązuje strony porozumienia do przeniesienia własności gruntów do lipca przyszłego roku. W tym czasie będzie powstawać dokumentacja techniczna nowego ośrodka. Marszałek dolnośląski Cezary Przybylski chce też by znalazło się w Jakuszycach miejsce na wyśmiewane boisko sportowe. Jak mówi, nie będzie to w niczym przeszkadzać narciarzom, a stanie się magnesem dla piłkarzy.

 

Jak zapowiadają obie strony priorytetem będą jednak narciarze biegowi. - A latem także narciarze, czy biegacze. Stąd pomysł rolkostrady - mówił dziś na konferencji marszałek Przybylski, który dodał, że ośrodek powinien powstać w ciągu trzech lat. Jego budowa powinna kosztować ok. 50 milionów złotych.

 

- Ale nie musimy czekać trzy lata ze wszystkim. Jeszcze latem 2016 roku możemy zabrać się za wymianę asfaltu na drodze do Orla, co stworzy ogromną szansę treningu zarówno na rolkach, jak i na rowerze - zapowiedział na dzisiejszej konferencji Dariusz Serafin, Komandor Biegu Piastów.

 

(huc)

 

Fot. Leszek Kosiorrowski/Bieg Piastów

 

Komentarze - 2

andrzej

Opublikowano: 2015-11-20 19:19:07

Podpisana została umowa przedwstępna sprzedaży nie z Urzędem Marszałkowskim, lecz ze spółką akcyjną, a to różnica o zasadniczym znaczeniu. Wydaje się, że niebawem Stowarzyszenie sprzeda za ok. 500 tys. zł ponad połowę Polany Jakuszyckiej (kilkadziesiąt tys. m² gruntu inwestycyjnego), co trzeba po raz nt-y powtórzyć: spółce akcyjnej pn. Dolnośląski Park Innowacji i Nauki , a nie samorządowi Dolnego Śląska, ani Urzędowi Marszałkowskiemu. Szkoda, że nawet liczne i światłe media nie dociekają skutków prawnych i faktycznych tej interesującej transakcji. A skutki są rozstrzygające w przeciwieństwie do deklaracji polityków. Cóż, poziom kultury i wiedzy prawnej mamy taki jaki mamy.

andrzej

Opublikowano: 2015-11-23 16:01:26

Podpisana została umowa przedwstępna sprzedaży nie z Urzędem Marszałkowskim, lecz ze spółką akcyjną, a to różnica o zasadniczym znaczeniu. Wydaje się, że niebawem Stowarzyszenie sprzeda za ok. 500 tys. zł ponad połowę Polany Jakuszyckiej (kilkadziesiąt tys. m² gruntu inwestycyjnego), co trzeba po raz nt-y powtórzyć: spółce akcyjnej pn. Dolnośląski Park Innowacji i Nauki , a nie samorządowi Dolnego Śląska, ani Urzędowi Marszałkowskiemu. Szkoda, że nawet liczne i światłe media nie dociekają skutków prawnych i faktycznych tej interesującej transakcji. A skutki są rozstrzygające w przeciwieństwie do deklaracji polityków. Cóż, poziom kultury i wiedzy prawnej mamy taki, jaki mamy. W projekcie nie ma warunków bezwzględnie obowiązujących, ponieważ z prawnego punktu widzenia nie ma takiej możliwości,, więc nie wydaje się, żeby potem istniały skuteczne instrumenty prawne pozwalające na ich   egzekucję .Albo inaczej mówiąc, nawet jeżeli w umowie przedwstępnej są sprecyzowane takie warunki, to z pewnością w stosunkowo łatwy sposób można je obejść.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl