Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Salomon Nordic Sunday: w niedzielę rozpoczęcie siódmego sezonu [NASZ PATRONAT]

Kocham biegówki -> News

2016-01-19

W najbliższą niedzielę (24 stycznia) na Jamrozowej Polanie w Dusznikach Zdroju rozpocznie się siódmy sezon cyklu Salomon Nordic Sunday. Największego od lat cyklu zawodów dla narciarzy biegowych amatorów. W niedzielę możecie wystartować dwa razy; stylem dowolnym i klasykiem – bieg po biegu.

 

Zacznijmy od trasy. Zawody Salomon Nordic Sunday po raz pierwszy w historii zawitają do Dusznik Zdroju, a dokładnie na wymagające trasy Jamrozowej Polany. Znane doskonale przede wszystkim fanom biathlonu, ale też coraz bardziej miłośnikom narciarstwa biegowego.

 

W niedzielę 24 stycznia czeka na nas bieg na dystansie 10 kilometrów. A dokładnie dwa biegi. I tu nowość! O ile w ramach SNS-a rozdzielane były już wyścigi łyżwą i klasykiem, to po raz pierwszy w historii odwrócona została kolejność stylów.
O godz. 11.00 wystartuj bieg stylem dowolnym. Potem czeka nas przerwa na przygotowanie trasy przez ratrak. I o godz. 13.00 wystartują klasycy. – Ze względu na specyfikę tras na Jamrozowej Polanie i bieganie na pętlach, nie mogliśmy wystartować biegu po biegu, jak np. w Jakuszycach. Gdzie łyżwa startowała 15 minut po klasyku. Wiedzieliśmy więc, że musimy oddzielić style – tłumaczą organizatorzy SNS-a. –Zdecydowaliśmy się na zmianę kolejności, ze względu na czas. „Łyżwiarze" są szybsi od klasyków i przede wszystkim do tej pory startowało ich mniej. Także teraz zgłosiło się ich mniej. To oznacza, że ten bieg będzie trwał krócej, niż rywalizacja stylem klasycznym – dodają szefowie SNS-a.

 

Wracając do trasy. Czeka na rywalizacja na pętli o długości 2,5 kilometra, którą każdy musi pokonać 4 razy. Mapa pętli oraz profil wysokościowy na zdjęciu. Startujemy na wysokości strzelnicy biathlonowej. Tam też znajdzie się meta.

 

 

A teraz słów kilka o ważnych godzinach i faktach. O godz. 9.00 otwarte zostanie biuro zawodów – zapisy, wydawanie pakietów startowych (budynek techniczno-sędziowski naprzeciw strzelnicy biathlonowej).
Jak już wspominaliśmy o godz. 11.00 start wspólny do biegów stylem dowolnym, a o godz. 13.00 również wspólny start biegu klasykiem. Nie ma w tym roku zniżki dla osób biegnących oboma stylami.
Około godz. 14.30 odbędzie się dekoracja zwycięzców.
Przypomnijmy, że każdy zawodnik, który dobiegnie do mety otrzyma medal pamiątkowy. Dodatkowo na mecie czeka na Was: ciepła herbata oraz gorąca kiełbaska z bułką.

 

A jeszcze przed startem do Waszej dyspozycji będzie bezpłatny parking, bezpłatna szatnia oraz toalety, a także stoły do smarowania nart. Za 20 zł możecie także skorzystać z płatnego smarowania na jazdę.

 

I jeszcze najważniejsze wieści, dotyczące zapisów na niedzielny bieg. Łączny limit startujących to 200 osób, ale uwaga! Tylko pierwszych 150 osób, które zapiszą się i wniosą opłatę startową – otrzymają w pakiecie startowym kije marki Salomon!
Zgodnie z regulaminem opłata startowa do trzech dni przed zawodami (a więc do czwartku 21 stycznia) wynosi 50 zł. Potem już (także w dniu zawodów, gdy zostaną miejsca) jest to już 60 zł.
W niedzielny wieczór na liście startowej było 77 osób.

 

Link do zapisów drogą elektroniczną TUTAJ

 

I jeszcze przypomnienie dla osób rywalizujących w SNS-ie od miesięcy lub lat – w tym roku zapisujemy się od nowa i na dodatek osobno na każde zawody. Także nawet jeżeli macie już swoją koszulkę startową, musicie ponownie wpisać się na listę.

 

/huc/

 

Fot. MOKiS Duszniki Zdrój, Stacja Jakuszyce

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowe



Prawa autorskie © skipol.pl