Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nowe miejsce dla nartorolkarzy - Czubajówka Nartorolkówka zaprasza

Kocham biegówki -> Obozy treningowe

2017-08-31

W okresie przygotowawczym  biegaczkii i biegacze narciarscy zazwyczaj wybierają tereny górskie do realizacji programu treningowego, w tym biegania na nartorolkach.. W Jurze Wieluńsko-Krakowsko-Częstochwskiej przybył kameralny ośrodek, przyjazny dla amatorów "biegówek", gdzie w naturalnych warunkach terenowych można szlifować swoją formę fizyczną i doskonalić technikę biegu na nartorolkach.

 

 

Miejsce to pn. "Czubajówka - Nartorolkówka" znajduje się w pobliżu drogi nr 43 łączącej Wieluń z Częstochową, w odległości 15 km od Wielunia, mapa TUTAJ

Ośrodek znajduje się w Łaszewie Rządowym nad rz. Wartą i jest położony na terenie urokliwego Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. "Czubajówka" dysponuje 10 miejscami noclegowymi  w dwóch do oferuje noclegi ze śniadaniem. W pobliżu znajduje się restauracja, która serwuje posiłki kuchni domowej.


Są tu doskonałe warunki do treningów i regeneracji dla biegaczek i biegaczy narciarskich. W odległości 100 m przebiega trasa nartorolkowa o nowej nawierzchni asfaltowe o długości 5 km, która jest usytuowana w lesie wzdłuż rz. Warty. Oprócz tej trasy niedaleko są jeszcze 2 trasy o różnej skali trudności, w tym do treningów pod górę. Trasy te wiodą odcinkami dróg gminnych o niewielkim natężeniu ruchu kołowego.
Wokół są lasy, tereny są mocno pofałdowane usłane wąwozami leśnymi i stanowią naturalną bazę do uprawiania crossów z kijkami narciarskimi i bez, Nordic Walkingu, i kolarstwa górskiego. W pobliżu przepływa rz. Warta i odbywają się tu spływy kajakowe po najpiękniejszym odcinku Warty: Wielkim Łuku Warty. Na miejscu jest kilka wypożyczalni kajaków. Załęczański Park Krajobrazowy stanowi atrakcję turystyczną i można tu zobaczyć wiele osobliwości przyrody i historii.

 

nartorolki

 

Ośrodek jest prowadzony przez biegacza narciarskiego, amatora, Jerzego Czubę.
W m-cu czerwcu, na krótkim zgrupowaniu przebywała tutaj grupa narciarska "Forma z nabiegowkach.pl" pod wodzą znanego biegacza i trenera Marka Tokarczyka. 


"Czubajówka - Nartorolkówka" serdecznie zaprasza amatorów biegów narciarskich na treningi i na wypoczynek.

nadesłał: Jerzy Czuba

Kontakt: jerczub@poczta.onet.pl
             tel. 513 869 664

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl