Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Pierwszy obóz Jakuszyckiej Akademii Biegowej już za nami

Kocham biegówki -> Obozy treningowe

2015-01-11

 W pierwszym tygodniu roku pańskiego 2015 w ramach Jakuszyckiej Akademi Biegania odbył się pierwszy w tym sezonie obóz sportowy dla początkujących i bardziej zaawansowanych narciarzy biegaczy.


 Część kadry trenersko-instruktorskiej ze Start Ski została oddelegowana do przeprowadzenia zajęć w tym zgrupowaniu. Szczęśliwcami zostali: Zbyszek Galik, Jakub Mroziński oraz Piotrek Skowron.
Po pierwszych zajęcia na śniegu już w dniu przyjazdu cała grupa - w sile 22 osób - została podzielona na trzy mniejsze. "Łyżwiarzami" zaopiekował się Piotrek, a "klasykowcami" podzielili się Kuba i Zbyszek.

Zbyszek wziął raczkujących, Kuba zaś stawiających pierwsze kroczki. W kolejnych treningach, które odbywały się dwa razy dziennie uczestnicy poznawali i doskonalili technikę biegu nie tylko poruszając się na nartach, ale również poprzez inne ciekawe formy aktywności ruchowej.
Ponadto mieli okazję poznać cały wachlarz zagadnień i wiele ciekawostek związanych z uprawianiem narciarstwa biegowego na rozmaitych zajęciach dodatkowych.


Spora część uczestników obozu wystartowała z powodzeniem w zorganizowanych przez Bieg Piastów zawodach z cyklu 5-10-15.


Aura tym razem była bardziej kapryśna i zmienna niż na wcześniejszych obozach: w pierwszych dniach borykaliśmy się z brakami w pokrywie śnieżnej, później - z marznącym deszczem i silnym wiatrem i… w efekcie lodowiskiem na trasach (dziękujemy firmie xxxx za wypożyczenie łyżew :-)). W połowie obozu pojawił się upragniony śnieg i do końca można było już pobiegać w dość sprzyjających warunkach.
Na szczęście uczestnicy nie tylko wywiązali się celująco z powierzonych im zadań treningowych, ale także wykazali się optymizmem i wyrozumiałości dla pogody.
Do zobaczenia na trasach biegowych.

 

Jakub Mroziński - Start-Ski

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl