Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Poezja biegana. :) .. Dlaczego kocham biegówki?

Kocham biegówki -> Przygoda

2014-11-07

Są to nartki, które niosą mnie na swoich ślizgach z każdej górki, a pod górę pozwalają mi się prowadzić napędem moich mięśni. Są lekkie, elastyczne i szczupłe, jak ja dzięki nim. 

 

 Mogę je dopasować do potrzeb – śladowe, nieco szersze, do spacerów i wędrówek lub węższe, do ścigania się. Biegnąc na biegówkach słucham dźwięków ślizgu nart na przemian z odgłosem wbijanych kijków, a w zamarzniętych, kołyszących się koronach świerków kwilą grzejące się w zimowym słońcu ptaszki. Na jakuszyckich trasach przy dobrej widoczności mogę oglądać panoramę Karkonoszy i zakątki izerskiego pasma. Nie muszę zakładać na siebie puchowych kurtek. Sama wybieram trasę, którą w danym dniu chcę pokonać – tyle razy ile chcę i mam siły, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Dlatego kocham biegówki….

…Z pamiętnika Młodej Biegaczki :)

Ewa Szmel

Komentarze - 6

zawodnik

Opublikowano: 2014-11-08 10:26:35

jestem zawodnikiem. fajnie jest poczytać o smarowaniu nart, o tym, co robi światowa czołówka.o tym własnie pisał portal przed zmianami. A dziś wchodzę sobie na skipola i czytam o tym, czemu ktoś kocha biegówki, a ja mam to głęboko w ........nosie.

biegimoimzyciem

Opublikowano: 2014-11-09 00:15:51

A może dla niektórych ważniejsze są takie artykuły.Według mnie fajnie, że pojawiają się różnorodne teksty. Każdy ma prawo się wypowiedzieć. Niektóre osoby potrzebują wlasnie takiego pchnięcie aby spróbować biegów narciarskich. Dużo osób chce zwiększyć ilość osób biegających na nartach ale jak to zrobić... No właśnie może przez takie artykuły. Może właśnie ten tekst natchnienia kogoś aby spróbował biegów narciarskich a Ty jako zawodnik powinieneś właśnie to zrozumieć. Serdecznie pozdrawiam :)

zawodnik

Opublikowano: 2014-11-09 09:26:37

pragnę zauważyć, że przed połączeniem stron, skipol był skierowany zwłaszcza do zawodników. dla amatorów dostępne było 100 innych portali (nabiegówkach, biegówki, kocham biegówki etc etc). Z mojego punktu widzenia strona straciła przejrzystość, jest wiele artykułów, które zwyczajnie mnie nie interesują. Czasem trzeba się nawet namęczyć, żeby komunikat organizacyjny znaleźć (wydawałoby sie, że to priorytet...), ponieważ na "wierzchu" znajdują się informacje zupełnie dla mnie nieistotne. Wg mnie najbardziej zadowoleni ze zmiany nie są czytelnicy, a ekipa StartSki, która takiej reklamy jeszcze nie miała.

biegimoimzyciem

Opublikowano: 2014-11-14 21:19:22

Okej, ja też nie uważam, że skipol jest idealna strona internetową o narciarstwie biegowy. Musimy jednak przyzwyczaić się do zmian jakie zostały wprowadzone. Moim zdaniem strona nie jest do końca przejzysta. Może to jest problemem nie wiem. Jednak nie można nikogo tu obrażać (chodzi mi o ekipę StartSki). Znam te osoby i wiem, że są bardzo miłe i nie zależy im tylko na "sławie" wypożyczalni. Aby rozwiązać problem może należy zmienić układ strony. Faktycznie przed połączeniem się serwisów skipol miał artykuły związane bardziej z narciarstwie biegowym zawodniczym, jednak po połączeniu się stron internetowych zmieniło się to i serwis skipol musi dorównać wymaganiami wszystkich osób. Pozdrawiam :)

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-11-14 22:01:57

Skipol nadal będzie pisał o biegach zawodowych, dzisiaj już macie tego próbkę. Jeżeli ktoś nie może czegoś znaleźć, to szczerze mówiąc nie wiem już co mamy zrobić. 6 głównych działów po lewej stronie slajdera i tam wchodząc w nie jest wszystko, napiszcie co jest źle lub czego nie można znaleźć, bo bardziej i prościej tego chyba nie da się zrobić. Biegi narciarskie Polska i Świat, kombinacja norweska, kocham biegówki czyli wszystko dla amatorów i o amatorach, nartorolki i reszta świata czyli skoki etc. Da się prościej? Chetnie pochylę się nad propozycjami. A co do - drogi zawodniku - biegów PRO to jeżeli dwa działy biegi narciarskie Polska i świat ci nie wystarczają to sorry, ale więcej nie będzie.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-11-09 10:08:12

Nie do końca tak, biegi PRO były i będą, komunikaty w dziale biegi narciarskie POLSKA, lub w kalendarzu. Dobrze wiesz, że grupa zawodowa to kilkaset osób i tyle. Nadal będą rankingi, nadal wyniki, a zmiany są spowodowane chęcią dotarcia do większej społeczności biegaczy. Zresztą jesteśmy otwarci na wszystkie teksty, zapraszam do współpracy!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweTagi:

Jakuszyce

Prawa autorskie © skipol.pl