Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Gdzie szukać śniegu, gdy u nas go nie ma

Kocham biegówki -> Przygoda

2014-11-29

Mamy nadzieję, że taka zima, jak przed rokiem, szybko się u nas w Polsce nie powtórzy. Szczególnie, że pierwsze opady śniegu już za nami. Na Podlasiu, czy w Zakopanem jest już biało. Na wszelki wypadek publikujemy jednak ranking miejsc, w których szansa na śnieg jest znacznie większa.

 

SKANDYNAWIA
Jak ostatnio pisał nasz kolega Zbyszek Galik, który przez kilka miesięcy mieszkał w Norwegii, w Skandynawii wcale nie jest tak różowo, a dokładnie tak biało. Np. w Oslo i okolicach można biegać tylko na nogach, lub nartorolkach, bo śniegu tam nie ma, a pogoda jest jak u nas.


Ale już na północy Skandynawii – fińskie Kuusamo, norweskie Trondheim, czy szwedzkie Oestersund lub okręg Idre Fjall – to miejsca, gdzie już dziś bieganie na nartach jest możliwe.


Nie trzeba przekonywać to tego, że Skandynawowie kochają biegówki, więc warunki na ich trasach oraz same trasy są cudowne.
Problemem z wyprawą tam są jedynie i aż – wysokie ceny. Kraje skandynawskie należą do najdroższych w Europie i wyjazd do nich nie jest na każdą kieszeń.


Mimo to polecamy Wam wyprawy narciarskie do Skandynawii, współorganizowane przez Zbyszka Galika. Więcej na ich temat przeczytacie TUTAJ

 

AUSTRIA
W tym kraju w tym roku można było biegać niemal bez przerwy. Oczywiście na lodowcu Dachstein w pobliżu miasta Ramsau. Na górze, na pętli o długości momentami nawet 8-9 km, trenowali niemal wszyscy najlepsi na świecie, łącznie z Justyną Kowalczyk.
Teraz śnieg spadł już nieco niżej i w kilku miejscach można pobiegać na nartach.

 

SZWAJCARIA
Tutaj najbardziej polecanym i najwcześniej otwieranym szlakiem narciarskim, są trasy w Davos. Znajdujące się praktycznie tuż za oknami świetnego zawodnika Dario Cologny. To oczywiście jego ulubione trasy. Z reguły otwierany już na początku listopada, dzięki śniegowi z poprzedniego sezonu, zbieranego na pryzmach i przykrywanego trocinami. Nie inaczej było w tym roku, dzięki czemu już od kilku tygodni można biegać w Davos. Choć ostatnio wyższe temperatury i opady deszczu to bieganie nieco utrudniają.

 

WŁOCHY
To jeden z ulubionych kierunków polskich klubów narciarskich i młodzieżowych kadr. Np. teraz w Livigno trenuje spora grupa naszych zawodników, choć jak przyznają śnieg zaczyna się tam topić...
Więcej o Livigno i treningach Polaków przeczytacie TUTAJ

 

AMERYKA PÓŁNOCNA
Nad tym pewnie nie myśleliście. A przecież w USA i Kanadzie mieliśmy ostatnio niezłe śnieżyce. Do tej pory te miejsca wydawały nam się odległe, choćby ze względu na to, że trudno sobie wyobrazić samodzielne zorganizowanie tak odległej wyprawy.
Okazuje się jednak, że jest w Polsce biuro, które organizuje wyjazdy narciarskie (zjazdowe i biegowe) na kontynent północnoamerykański. To SnowTrex, która oferuje także wyprawy w inne biegówkowe kierunki, jak Austria, Szwajcaria, Szwecja, czy Włochy.


Więcej na temat jej amerykańskiej oferty nart w Kanadzie (słynne olimpijskie Whistler Park) oraz w USA (Colorado) znajdziecie TUTAJ

 

/huc/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl