Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Brak śniegu za oknem nie oznacza braku biegów narciarskich

Kocham biegówki -> Trening technika

2017-08-21

 

Dla wielu biegaczy narciarskich koniec zimy, oznacza koniec możliwości uprawiania sportu, który kochają, a 21 marca kojarzy się z „ostatkami” na nartach. Pozostaje tylko nadzieja, że przyszła zima nadejdzie szybko. Dodatkowo coraz częściej 22 grudnia wcale nie oznacza, że będziemy mogli spędzić kilka następnych miesięcy biegając po białych trasach. Tak naprawdę zawsze pozostaje tylko nadzieja na białą zimę, wyczekujemy płatków śniegu, licząc na to, że następny sezon będzie bielszy od poprzedniego. I chociaż zima przemija, pragnienie biegania nie znika z ostatnimi płatkami topniejącego śniegu – z tęsknotą czekamy na następny sezon.

 

 

 

ThoraxTrainer został zaprojektowany, aby  przedłużyć intensywność, piękno i zalety biegania na nartach poza sezon narciarski, jednocześnie myśląc o przygotowaniu motorycznym do następnego sezonu.

Stworzył go lekarz szwedzkiej kadry biegaczy narciarskich, Ulrich Ghisler, oraz inżynier Jonas Thor Olsen. Obaj oczywiście profesjonalnie uprawiają biegi narciarskie. ThoraxTrainer od 2008 roku zyskuje coraz większą popularność wśród profesjonalnych sportowców i amatorów sportu w Skandynawii i w Niemczech.

ThoraxTrainer ćwiczy całe ciało – co wynalazcy chcieli podkreślić wybierając nazwę (thorax - korpus). Można się o tym przekonać, stając na urządzeniu. Pierwotną motywacją korzystania z Thorax Trainera było wydłużenie w miarę realistycznego treningu narciarskiego poza sezon. Niemniej jednak, ThoraxTrainer zyskuje uznanie w innych sportach biegowych i wytrzymałościowych - jest używany np. przez maratończyków, pływaków, triathlonistów startujących w zawodach IronMan ponieważ ćwiczy między innymi biodra i uda, poprawia postawę górnej części ciała, a przede wszystkim buduje mięśnie głębokie, co poprawia stabilizację.

 

ThoraxTrainer umożliwia wykonywanie około 50 różnych ćwiczeń, z czego sześć stanowi podstawę treningu. Ograniczeniem wykorzystania Thoraxa jest tylko wyobrażnia.

 

Poniżej opis 6 podstawowych ćwiczeń:

  1. Odepchnięcie  równoczesne- które gwarantuje, że ćwiczymy mięśnie całego ciała.
  2. Odepchnięcie naprzemienne- w którym ćwiczymy całe ciało, z akcentem na mięśnie poprzeczne i tricepsy.
  3. Odepchnięcie  równoczesne na jednej nodze- które buduje naszą stabilność centralną i mięśnie pośladków. Choć ćwiczenie wygląda z boku mało atrakcyjnie, jest niezwykle ważne! Wykonując je systematycznie, szybko można zaobserwować poprawę równowagi, w wyniku wzmocnienia mięśni posturalnych (głębokich).
  4. Odepchnięcie równoczesne z podskokiem, ćwiczy nasze całe ciało uda, pośladki i łydki, wykonywane w odpowiednim tempie podnosi wydolność.
  5. Odepchnięcie równoczesne z przeskokiem z nogi na nogę- ćwiczy stabilność centralną, nogi i siłę eksplozywną.  
  1. Podciąganie równoczesne z półprzysiadem- ćwiczy całe ciało, uda, pośladki, bicepsy i brzuch. Wszechstronne kształtowanie wszystkich mięśni.   

 

 thorax

 

Cierpimy współcześnie na brak czasu. ThoraxTrainer oszczędza nasz czas –  wystarczy wykonywać trzy serie ćwiczeń po 10 minut w tygodniu, aby zauważyć pozytywny wpływ treningu. Pracujemy nad siłą, wytrzymałością i mięśniami głębokimi. ThoraxTrainer jest urządzeniem, które ćwiczy wszystkie mięśnie: brzucha, pleców, ramion, barków i klatki piersiowej, pośladków, ud i łydek, jak również mięśnie głębokie, oraz rdzenia (core). Gwarantuje cardio workout, który spali 1500 kcal w ciągu godziny. Ponadto ThoraxTrainer jest także doskonałym urządzeniem dla starszych osób z problemami ze stawami i z nadwagą, jak też dla osób z ograniczoną sprawnością i ze wskazaniami do rehabilitacji – na urządzeniu można ćwiczyć siedząc na krześle.

 

ThoraxTrainer Home z oporem magnetycznym i teflonowymi szynami gwarantuje płynne i ciche przesuwanie się kijków narciarskich. Skierowany jest do użytku w mniejszych klubach i użytku domowego. Możliwy jest zakup z oprogramowaniem w wersji HOME ELITE. Komputer wskazuje wszytskie podstawowe parametry ćwiczenia: czas, dystans, prędkość, średnie wartości, umożliwia zaplanowanie treningu interwałowego, ustalenie tempa biegu z peacemakerem. Jest kompatybilny z urządzeniami niektórych producentów (np. garmin) monitorujących tętno.

 

ThoraxTrainer z serii PRO wyposażony jest  w łożyska kulkowe i szyny super-glide, co gwarantuje bardzo małe tarcie, dużą odporność na zużycie i małe wymagania konserwacyjne. Maszyny te zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o klubach fitness, dużych klubach sportowych, o miejscach z dużą liczbą użytkowników.

ThoraxTrainer jest jedynym ergometrem, który naśladuje ruchy biomechaniczne narciarstwa biegowego w sposób bliski doskonałości. Korelacja na poziomie 96% .  Jest on rozwiązaniem, które pomaga narciarzom przeczekać ten czas tęsknoty i kontynuować trening również poza sezonem, w celu osiągnięcia lepszych rezultatów na biegówkach kolejnej białej zimy.

 

Ambasadorami marki są: Małgorzata Otto (na zdjęciu powyżej) - Mistrzynie Fitness Bikini i Maciej Staręga (na zdjęciu głównym) - Biegacz narciarski, Członek Kadry Narodowej.
 

informacja prasowa

Przedstawicielem na Polskę jest firma EnduranceSports  www.endurancesports.pl szczegółowy cennik w naszym sklepie http://www.endurancesports.pl/sklep/   cena od 7300PLN do 16000PLN w zależności od kursu Euro.

 

Komentarze - 1

ciśnieniowiec

Opublikowano: 2017-08-23 19:53:21

16000 to chyba z tą dziewczyną. W zależności od kursu oczywiście.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl