Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kombinacja: Znamy wstępne kalendarze na sezon 2017/2018

Kombinacja norweska -> Artykuły

2017-04-09

Na corocznym wiosennym zebraniu FIS w Zurychu tradycyjnie obradowano po to, by stworzyć propozycje kalendarzy na kolejny sezon, uwzględniając wnioski z minionej zimy. Jak widać w załączonych dokumentach, włodarze FIS nieco zmienili program Letniej Grand Prix i Pucharu Świata.

 

Pierwsza nowość nastąpi już latem w ramach zmagań w cyklu Letniej Grand Prix, którą postanowiono wydłużyć. Pierwsze konkursy zaplanowano już na połowę sierpnia w niemieckim Oberwiesenthal, następnie zawodnicy przeniosą się do Tschagguns i Oberstdorfu. To jednak nie będzie koniec rywalizacji, bowiem dodano konkursy w słoweńskiej Planicy, i to w połowie października, co ma uatrakcyjnić kibicom widowisko, a kombinatorom umożliwić sprawdzenie formy na tle czołówki na 1,5 miesiąca przed rozpoczęciem PŚ.

 

TERMINARZ LETNIEJ GRAND PRIX

 

W pierwszym pucharowym i zimowym periodzie wiele się nie zmieniło – zaczniemy w Ruce pod koniec listopada, następnie pozostaniemy w Skandynawii – w Lillehammer. W kolejnym tygodniu póki co tkwimy w nieświadomości – tam na chętnego czeka wakat. Przed Świętami dwuboiści zakończą period tradycyjnymi już konkursami w Ramsau.

 

Po trzytygodniowej przerwie walka o Kryształową Kulę przeniesie się do nowej w PŚ w kombinacji estońskiej Otepaeae, na normalną skocznię. W kolejnym tygodniu znane i lubiane Val di Fiemme, Chaux Neuve oraz Nordic Combined Triple zaplanowane w ostatni weekend stycznia. Luty rozpocznie się w japońskiej Hakubie, która powraca do kalendarza po 15 latach absencji, a wszystko po to, by zawodnicy wcześniej mogli rozpocząć aklimatyzację w azjatyckiej stref czasowej przed igrzyskami olimpijskimi w Korei, których początek wyznaczono na 10 lutego.

 

W marcu, już po olimpijskich rozstrzygnięciach, rywalizacja zatoczy koło i wróci… nie wiadomo gdzie, by następnie przenieść się do Skandynawii, tu czekają nas konkursy w Oslo (jeden) i w Trondheim (dwa). 17 i 18 marca finał Pucharu Świata, tradycyjnie w niemieckim Schonach.

 

Ustalone w pełni kalendarze poznamy po spotkaniu Komisji kalendarzowej FIS, które odbędzie się w słoweńskim Portoroz pod koniec maja.

 

WSTĘPNY TERMINARZ PŚ 2017/2018

 

red

Komentarze - 2

ms.

Opublikowano: 2017-04-10 09:46:09

Kalendarz LGP fajny, szkoda że Villach wypadło z kalendarza ale i tak jest dużo konkursów. Puchar Świata- Mamy trochę nowości, Ottepaeae było już we wcześniejszej wersji kalendarza ale Hakuba to duże zaskoczenie, szkoda że skoczkowie tam nie wystąpią tylko w tym terminie będą rywalizowali w Willingen. Wolny termin zapewne przepadnie, no chyba że Klingenthal się skusi bo Rosjanie raczej nie zechcą Pucharu Świata, we wstępnym kalendarzu Pucharu Świata kobiet w skokach także ich nie ma więc chyba wszystko postawili na męskie skoki, no chyba że Rosjanie zamienią się kolejnością z Titisee to wtedy może wezmą kombinację i żeńskie skoki przy okazji ale taki wariant jest bardzo mało prawdopodobny nawet przy zmianie terminu zawodów.

mama

Opublikowano: 2017-04-10 10:15:29

Co było ciekawego na komisji biegów, prosimy o komentarz

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl