Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Najważniejsze wydarzenia w kombinacji norweskiej ostatnich miesięcy: Powrót Jasona, zmiany u Drumla, koniec kariery Klemetsena(cz.1)

Kombinacja norweska -> Artykuły

2017-07-11

Od zakończenia sezonu zimowego minęło już sporo czasu, przygotowania do kolejnego, olimpijskiego trwają w najlepsze, najwyższy czas podsumować najważniejsze wydarzenia ostattnich miesięcy w kombinacji, a działo się naprawdę sporo.

 

POWRÓT JASONA
 
Utytułowany Francuz, dziesięciokrotny medalista mistrzostw świata oraz trzykrotny zdobywca kryształowej kuli wraca do rywalizacji. Lamy Chappuis karierę zakończył po zakończeniu sezonu 2014/2015 który był dla nieudany. Francuz jednak nie wytrzymał na sportowej emeryturze długo, bo już w sezonie olimpijskim 30-latek ponownie stanie w szranki ze swoimi dawnymi kolegami ze skoczni i tras biegowych. Trzykrotny triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ostatnie miesiące spędził w Anglii gdzie kończył kurs pilotowania samolotrów.
Chappuis nie ma jednak sprecyzowanych celów, na razie pewny jest tylko jeden sezon jego startów, dopiero w późniejszym terminie Jason zdecyduje o swojej dalszej przyszłości.Ma już za sobą treningi na skoczni a w trakcie swojej przerwy od kombinacji regularnie ćwiczył na siłowni oraz brał udział w maratonach.  Wygląda na to że Ericowi Frenzelowi dołączył kolejny poważny rywal w walce o medale na Igrzyskach Olimpijskich oraz w zmaganiach o kryształową kulę.
 
 
DRUML ZMIENIA REPREZENTACJĘ
 
Reprezentujący do tej pory Austrię Tomaz Druml od przyszłego sezonu będzie reprezentował Słowenię. Druml w ostatnich latach zmagał się z problemami zdrowotnymi a poziomem sportowym odstawał od najlepszych Austriaków stąd częściej startował w zawodach Pucharu Kontynentalnego w którym dwukrotnie triumfował w klasyfikacji generalnej. Doświadczony zawodnik zmianę reprezentacji zaproponował włodarzom Słoweńskiego związku narciarskiego podczas marcowych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy. Druml będzie niewątpliwie dużym wzmocnieniem Słoweńskiej kadry która w ostatnich latach zmaga się z problemami.
 
 
KLEMETSEN KOŃCZY KARIERĘ
 
Norweski weteran, 38-letni Haavard Klemetsen zakończył karierę. Norweg przyznał że zdał sobie sprawę że musi zająć się czym innym ponieważ ma już 38 lat. Klemetsen chce się teraz poświecić swojej partnerce i dwójce dzieci. Nie będzie jednak miał go aż tak dużo ponieważ wraz z innym byłym kombinatorem Ole Martinem Storlienem będzie prowadził drużynę "Beijing 2022" w skład której weszło siedmiu zawodników. 
 Norweg osiągnął wiele sukcesów w swojej karierze, zdobył między innymi złoty medal wraz z drużyną na igrzyskach w Soczi w 2014 roku oraz siedem medali również drużynowo na mistrzostwach świata.
 
ms
 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl